Povezane vesti

Vučić: Važno je da se ide na nove izbore

Vučić: Važno je da se ide na nove izbore

Politika 02.03.2024
Vučić kaže da je bolje izgubiti izbore nego učestvovati u krađi kakva se desila 2008. godine. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas građanima iz zgrade Generalnog sekretarijata predsednika Republike. Situacija na KiM -… »
Novi izbori u Beogradu, odlučilo Predsedništvo SNS-a

Novi izbori u Beogradu, odlučilo Predsedništvo SNS-a

Slobodna Evropa 02.03.2024
U Beogradu će, nakon dva neuspela pokušaja da se održi konstitutivna sednica gradske skupštine, biti ponovljeni izbori. To je nakon sednice Predsedništva vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) 2. marta saopštio potpredsednik Glavnog odbora te… »
A što ti ne pustiš njih u Beograd

A što ti ne pustiš njih u Beograd

Politika 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da mu "jedan veliki međunarodni predstavnik" tri puta ponovio da bi trebalo da pusti Đilasovu opoziciju da uzme vlast u Beogradu. - Jedan velikan mi je tri puta ponovio, a što ti njih ne pustiš u… »
Marinika Tepić: Vučić reterirao – posle Brnabićkinog „neviđenog ne“ prihvatio sve

Marinika Tepić: Vučić reterirao – posle Brnabićkinog „neviđenog ne“ prihvatio sve

Novi magazin 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić priznao je da preporuke ODIHR moraju da se primene - sve i odmah, a ne tek za četiri godine, kako je govorila premijerka u tehničkoj vladi Ana Brnabić, izjavila je potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika… »
Marinika Tepić: Vučić reterirao – posle Brnabićkinog „neviđenog ne“ prihvatio sve

Marinika Tepić: Vučić reterirao – posle Brnabićkinog „neviđenog ne“ prihvatio sve

N1 Info 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić priznao je da preporuke ODIHR moraju da se primene - sve i odmah, a ne tek za četiri godine, kako je govorila premijerka u tehničkoj vladi Ana Brnabić, izjavila je potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika… »
Vučić zamolio: Važno je da se ide na nove izbore, bolje i da se izgubi vlast nego da se učestvuje u krađi

Vučić zamolio: Važno je da se ide na nove izbore, bolje i da se izgubi vlast nego da se učestvuje u krađi

Danas 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je tokom današnjeg obraćanja u Predsedništvu Srbije da je važno da se ide na nove beogradske izbore, kako se ne bi učestvovalo u krađi, poput one koja je, naveo je, viđena 2008. godine. Razgovarao je sa… »
Reakcija SSP-a na nove izbore: Vučić reterirao - čekamo misiju da dođe!

Reakcija SSP-a na nove izbore: Vučić reterirao - čekamo misiju da dođe!

Pravda 02.03.2024
Vučić je upravo priznao dve činjenice - da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada Srbije mora da primeni sve preporuke Odihr-a o izborima i to odmah, a ne tek za četiri godine, kako je to objašnjavala narodna poslanica i premijerka Vlade Ana… »
Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Danas 02.03.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da će se nastaviti primena preporuka Kancelarije OEBS za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) i ;da će već sutra biti sastanak radne grupe o sprovođenju što se, kako je rekla, radi godinama… »
Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Insajder 02.03.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da će se nastaviti primena preporuka Kancelarije OEBS za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) i da će već sutra biti sastanak radne grupe o sprovođenju što se, kako je rekla, radi godinama… »
Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Novi magazin 02.03.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da će se nastaviti primena preporuka Kancelarije OEBS za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) i da će već sutra biti sastanak radne grupe o sprovođenju što se, kako je rekla, radi godinama… »
Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Brnabić: Nastavljamo primenu preporuka ODIHR-a

Beta 02.03.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da će se nastaviti primena preporuka Kancelarije OEBS za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) i da će već sutra biti sastanak radne grupe o sprovođenju što se, kako je rekla, radi godinama… »
Beograd ide na nove izbore: Vučić savetovao, Predsedništvo SNS prihvatilo, opozicija tvrdi – priznanje krađe

Beograd ide na nove izbore: Vučić savetovao, Predsedništvo SNS prihvatilo, opozicija tvrdi – priznanje krađe

NIN 02.03.2024
Novi lokalni izbori biće održani u Beogradu, posle optužbi opozicije da se na prethodnim dogodila izborna krađa i dvostrukog odlaganja konstitutivne sednice gradskog parlamenta. Prvo je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, obraćajući se javnosti iz… »
Brnabić: Nastavićemo implementaciju preporuka ODIHR-a

Brnabić: Nastavićemo implementaciju preporuka ODIHR-a

NIN 02.03.2024
Premijerka i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić izjavila je danas da će u ponedeljak biti održan sastanak Radne grupe za implementaciju preporuka ODIHR-a koja, kako je podsetila, postoji još od 2019. godine. "Nastavićemo sa… »
Vučić otkrio šta mu je tražio međunarodni predstavnik: Nikada neću pristati na takve pritiske i ucene

Vučić otkrio šta mu je tražio međunarodni predstavnik: Nikada neću pristati na takve pritiske i ucene

Kurir 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da mu "jedan veliki međunarodni predstavnik" tri puta ponovio da bi trebalo da pusti Đilasovu opoziciju da uzme vlast u Beogradu. - Jedan velikan mi je tri puta ponovio, a što ti njih ne pustiš u… »
Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbore u Beogradu

Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbore u Beogradu

Beta 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zamolio izbornu listu oko Srpske napredne stranke (SNS) da se ide na nove izbore u Beogradu. "Znam da imate većinu, ali bolje i izgubiti nego da se desi situacija iz 2008, kada su Demokratska… »
SSP: Vučić priznao dve činjenice

SSP: Vučić priznao dve činjenice

Danas 02.03.2024
Stranka slobode i pravde (SSP) ocenila je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić upravo priznao dve činjenice – da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada Srbije mora da primeni sve preporuke Kancelarije OEBS za demokratske institucije i… »
SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

Beta 02.03.2024
Stranka slobode i pravde (SSP) poručila je danas da je predsednik države Aleksandar Vučić "priznao dve činjenice - da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada Srbije mora da primeni sve preporuke ODIHR o izborima i to odmah, a ne tek za četiri… »
"Važno je da se ide na nove izbore": Vučić o Beogradu: Bolje da izgubite vlast, nego da učestvujemo u krađi kakva je bila…

"Važno je da se ide na nove izbore": Vučić o Beogradu: Bolje da izgubite vlast, nego da učestvujemo u krađi kakva je bila…

Blic 02.03.2024
Razgovarao sam sa predstavnicima liste "Beograd ne sme da stane", liste koja je osvojila najviše glasova na beogradskim izborima, i imam savet za njih, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. - Moj savet je da razmotrite da nam se ne ponovi 2008… »
SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

Danas 02.03.2024
Stranka slobode i pravde (SSP) poručila je danas da je predsednik države Aleksandar Vučić „priznao dve činjenice – da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada Srbije mora da primeni sve preporuke ODIHR o izborima i to odmah, a ne tek za… »
SSP: Vučić priznao dve činjenice – da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada mora da primeni sve preporuke ODIHR-a

SSP: Vučić priznao dve činjenice – da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada mora da primeni sve preporuke ODIHR-a

NIN 02.03.2024
Stranka slobode i pravde (SSP) ocenila je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić upravo priznao dve činjenice - da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada Srbije mora da primeni sve preporuke Kancelarije OEBS za demokratske institucije i… »
Cvejić o izborima u Beogradu: Jasno je da se čekala „molba“ Aleksandra Vučića SNS

Cvejić o izborima u Beogradu: Jasno je da se čekala „molba“ Aleksandra Vučića SNS

Novi magazin 02.03.2024
Očigledno je da je Srpska napredna stranka čekala da Aleksandar Vučić iznese svoju "molbu" da se ide na nove izbore u Beogradu i da je ovo istorijski trenutak u kome vidno gube, izjavio je danas potpredsednik stranke Srbija Centar Slobodan Cvejić… »
SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

Novi magazin 02.03.2024
Stranka slobode i pravde (SSP) poručila je danas da je predsednik države Aleksandar Vučić "priznao dve činjenice - da će biti novih izbora u Beogradu i da Vlada Srbije mora da primeni sve preporuke ODIHR o izborima i to odmah, a ne tek za četiri… »
SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

SSP: Vučić reterirao i priznao da se preporuke ODIHR o izborima moraju primeniti i sve i odmah

Radio sto plus 02.03.2024
“Tako je Vučić posle neviđenog ‘ne’ Ane Brnabić morao sada potpuno da reterira i sve prihvati kada je reč o izbornim uslovima uoči prvih sledećih izbora”, saopštila je SSP. “Sve ostalo u njegovom obraćanju je služilo tome da to… »
Cvejić o izborima u Beogradu: Jasno je da se čekala „molba“ Aleksandra Vučića SNS

Cvejić o izborima u Beogradu: Jasno je da se čekala „molba“ Aleksandra Vučića SNS

N1 Info 02.03.2024
Očigledno je da je Srpska napredna stranka čekala da Aleksandar Vučić iznese svoju "molbu" da se ide na nove izbore u Beogradu i da je ovo istorijski trenutak u kome vidno gube, izjavio je danas potpredsednik stranke Srbija Centar Slobodan Cvejić… »
Vučić preporučio nove izbore u Beogradu

Vučić preporučio nove izbore u Beogradu

Vreme 02.03.2024
Predsednik Srbije i član Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić je „preporučio" svojim partijskim kolegama da se uprkos „ubedljivoj pobedi" na izborima u Beogradu raspišu „novi" izbori. Nema sumnje da će stranačke kolege njegovu „molbu"… »
Vučić: Važno da se ide na nove izbore u Beogradu

Vučić: Važno da se ide na nove izbore u Beogradu

Sputnik 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je razgovarao sa predstavnicima pobedničke liste ''Beograd ne sme da stane'' i da ih je zamolio da razmotre da se ide na nove izbore u Beogradu, jer moramo da negujemo demokratiju zbog sebe i da… »
Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbore u Beogradu, mandatar u ponedeljak, uskoro i pokret

Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbore u Beogradu, mandatar u ponedeljak, uskoro i pokret

Radio 021 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zamolio izbornu listu oko Srpske napredne stranke (SNS) da se ide na nove izbore u Beogradu. "Znam da imate većinu, ali bolje i izgubiti nego da se desi situacija iz 2008, kada su Demokratska… »
Vučić: Mi demokratiju negujemo, čuvamo i gajimo zbog sebe

Vučić: Mi demokratiju negujemo, čuvamo i gajimo zbog sebe

Moj Novi Sad 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je rukovodstvu Srpske napredne stranke savetovao da se ide na nove izbore u Beogradu, da se ne bi ponovio, kako je rekao, lopovluk iz 2008. godine. Vučić je na konferenciji za novinare u Beogradu rekao… »
Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbora u Beogradu

Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbora u Beogradu

Radio sto plus 02.03.2024
“Znam da imate većinu, ali bolje i izgubiti nego da se desi situacija iz 2008, kada su Demokratska stranka i socijalisti počilili izbornu krađu”, rekao je Vučić na konferenciji na novinare u Predsedništvu Srbije. On je pozvao vladu da odmah… »
Vučić: Moj savet i molba SNS-u je da se založe za nove izbore u Beogradu

Vučić: Moj savet i molba SNS-u je da se založe za nove izbore u Beogradu

RTS 02.03.2024
Predsednik Aleksandar Vučić rekao je da je njegov savet predstavnicima liste "Beograd ne sme da stane" da je veoma važno da se ide na nove izbore. “Razgovarao sam i juče i danas sa predstavnicima pobedničke liste u Beogradu, liste koja je dobila… »
Važno je da se ide na nove izbore Vučić: Moj savet i molba SNS-u je da se založe za nove izbore u Beogradu

Važno je da se ide na nove izbore Vučić: Moj savet i molba SNS-u je da se založe za nove izbore u Beogradu

Kurir 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je uputio poziv na adrese od tri liste, za mandatara za sasatv Vlade. - Želim da vas obavestim da sam uputio poziv za mandatara za sastav vlade, uputio poziv listama - tri liste nisu želele da… »
Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbora u Beogradu

Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbora u Beogradu

Novi magazin 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zamolio izbornu listu oko Srpske napredne stranke (SNS) da se ide na nove izbore u Beogradu. "Znam da imate većinu, ali bolje i izgubiti nego da se desi situacija iz 2008, kada su Demokratska… »
Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbora u Beogradu

Vučić: Zamolio sam SNS da se ide na nove izbora u Beogradu

In medija 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zamolio izbornu listu oko Srpske napredne stranke (SNS) da se ide na nove izbore u Beogradu. –Znam da imate većinu, ali bolje i izgubiti nego da se desi situacija iz 2008, kada su Demokratska… »
Vučić: Pozivam vladu da od ponedeljka krene u implementaciju preporuka ODIHR

Vučić: Pozivam vladu da od ponedeljka krene u implementaciju preporuka ODIHR

Telegraf 02.03.2024
"Želim da pozovem Vladu Srbije da analizira u potpunosti - detaljno i temeljno preporuke ODIHR-a i da odmah krene u realizaciju, u kratkom roku, sve što je moguće odmah, ali da pokušamo da to bude svih 25 preporuka" Predsednik Srbije Aleksandar… »
Vučić: Veoma je važno da se ide na nove izbore u Beogradu

Vučić: Veoma je važno da se ide na nove izbore u Beogradu

N1 Info 02.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je rukovodstvu Srpske napredne stranke savetovao da se ide na nove izbore u Beogradu, da se ne bi ponovio, kako je rekao, lopovluk iz 2008. godine. Vučić je na konferenciji za novinare u Beogradu rekao… »
Vučić: Moja savet i molba SNS, bolje ići na nove izbore u Beogradu

Vučić: Moja savet i molba SNS, bolje ići na nove izbore u Beogradu

RTV 02.03.2024
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je razgovarao sa predstavnicima pobedničke liste ''Beograd ne sme da stane'' i da ih je zamolio da razmotre da se ide na nove izbore u Beogradu, jer moramo da negujemo demokratiju zbog… »
48 Sati za sudbinu Beograda: Konačna odluka je na samom pragu, a sve će se znati pre nego što sat otkuca 12

48 Sati za sudbinu Beograda: Konačna odluka je na samom pragu, a sve će se znati pre nego što sat otkuca 12

Blic 02.03.2024
Nakon jučerašnjeg, drugog po redu odlaganja konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda za 3. mart, kada je i krajnji rok da prestonica dobije vlast nakon decembarskih izbora, dve dileme i dalje stoje: ide li se na novo glasanje ili će ipak u… »
Čeka nas 3. epizoda novog SNS rijalitija: Šta sve znamo pre konačne odluke o izborima u Beogradu

Čeka nas 3. epizoda novog SNS rijalitija: Šta sve znamo pre konačne odluke o izborima u Beogradu

Nova 02.03.2024
Ni iz drugog pokušaja nije konstituisana Skupština grada Beograda, pa je predsedavajući Toma Fila odložio sednicu za nedelju, trećeg marta. Ako se ni tada ne pojave naprednjaci i socijalisti, izbori u glavnom gradu mogu da budu samo 21. ili 28… »
Sati odluke: Konstitutivna sednica Skupštine Beograda pomerena za nedelju: Poslednji rok za konačan epilog u glavnom gradu

Sati odluke: Konstitutivna sednica Skupštine Beograda pomerena za nedelju: Poslednji rok za konačan epilog u glavnom gradu

Kurir 02.03.2024
Sednica Skupštine grada Beograda odložena je za sutra, kada će i pasti konačna odluka o tome hoće li taj organ biti konstituisan ili će Beograđani na proleće ići na nove izbore. Sagovornici Kurira ocenjuju da su oba scenarija realna, s tim što… »
Da li će nestorović da podrži formiranje vlasti? Predrag Lacmanović za "Blic TV" o političkim dešavanjima u Beogradu:"Ne…

Da li će nestorović da podrži formiranje vlasti? Predrag Lacmanović za "Blic TV" o političkim dešavanjima u Beogradu:"Ne…

Blic 01.03.2024
Ostalo je još dva dana za unutarstranački dogovor o tome šta će se dešavati na nivou Beograda. Predrag Lacmanović iz agencije "Faktor plus" govorio je za "Blic TV" o trenutnoj situaciji u Beogradu i izneo svoje prognoze kada je reč o formiranju… »
Tepić: Ambasade zemalja Kvinte od Brnabić i Vučića jasno tražile da usvoje preporuke ODIHR pre narednih lokalnih izbora

Tepić: Ambasade zemalja Kvinte od Brnabić i Vučića jasno tražile da usvoje preporuke ODIHR pre narednih lokalnih izbora

Danas 01.03.2024
Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić izjavila je danas da su ambasade zemalja Kvinte od predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijerke Ane Brnabić jasno tražile da se preporuke ;Kancelarije OEBS za demokratske institucije i… »

Vesti dana »