Povezane vesti

Vučić: Sledeće godine naći ćemo termin za susret sa Lukašenkom

Vučić: Sledeće godine naći ćemo termin za susret sa Lukašenkom

Politika 01.12.2023
DUBAI – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Dubaiju da je sa predsednikom Belorusije Aleksandrom Lukašenkom razgovarao o bilateralnim odnosima dve zemlje i situaciji o Ukrajini, kao i da će biti utvrđen termin sledeće godine za… »
Srbija donela odluku da napravi novu strategiju

Srbija donela odluku da napravi novu strategiju

Politika 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je Srbija donela odluku da napravi novu strategiju kako bi doprinela borbi protiv klimatskih promena i da su one su deo strategije do 2050. godine. Vučić je na samitu COP28 u Dubaiju rekao da je… »
Vučić poručio iz dubaija: Važno je ko prvi prođe kroz cilj, a ja ću im svakako biti kriv! Suočavamo se sa žestokim…

Vučić poručio iz dubaija: Važno je ko prvi prođe kroz cilj, a ja ću im svakako biti kriv! Suočavamo se sa žestokim…

Kurir 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o klimatskim promenama - COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. Vučić o susretu sa Mohamedom bin Zajedom O razgovoru sa prvim… »
Hrvati opet kukaju da će Vučić pobediti Vučić: Zato što sam želeo da odem u Jasenovac? I ja bih možda da sam na…

Hrvati opet kukaju da će Vučić pobediti Vučić: Zato što sam želeo da odem u Jasenovac? I ja bih možda da sam na…

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. - Bez obzira što je reč o izuzetno važnoj… »
Vučić se sastao sa Bin Zajedom: Srbija zna da ceni svoje velike prijatelje

Vučić se sastao sa Bin Zajedom: Srbija zna da ceni svoje velike prijatelje

Politika 01.12.2023
DUBAI – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom, tokom samita o klimi COP28 u Dubaiju i poručio da Srbija jeste mala zemlja, ali zna da ceni svoje… »
Erdogan: Prekid primirja predstavlja veoma negativan razvoj situacije u Pojasu Gaze

Erdogan: Prekid primirja predstavlja veoma negativan razvoj situacije u Pojasu Gaze

Politika 01.12.2023
DUBAI – Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan ocenio je danas u razgovoru sa šeikom Muhamedom bin Zajedom al Nahjanom, predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, da prekid primirja u Gazi predstavlja „veoma negativan” razvoj situacije u sukobu… »
Vučić tvrdi da zbog Kurtija na Kosovu neće biti izbora za Skupštinu Srbije

Vučić tvrdi da zbog Kurtija na Kosovu neće biti izbora za Skupštinu Srbije

Slobodna Evropa 01.12.2023
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u petak da parlamentarni izbori 17. decembra neće biti održani u srpskim sredinama na Kosovu, jer, kako je naveo, "kosovski premijer Albin Kurti ne želi da Srbima omogući da imaju osnovna i prirodna… »
Obraćanje predsednika Vučića iz Dubaija: Moraćemo mnogo toga da menjamo, borićemo se protiv fosilnih goriva

Obraćanje predsednika Vučića iz Dubaija: Moraćemo mnogo toga da menjamo, borićemo se protiv fosilnih goriva

Telegraf 01.12.2023
Predsednika Vučića su dočekali domaćini ovogodišnjeg Samita, šeik Muhamed bin Zajed al Nahjan, predsednik Ujedinjenih Arapskih Emirata i generalni sekretar Antonio Gutereš. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se iz Dubaija, gde se održava… »
Vučić iz Dubaija: Srećan sam i ponosan na ugled naše zemlje u Emiratima

Vučić iz Dubaija: Srećan sam i ponosan na ugled naše zemlje u Emiratima

Telegraf 01.12.2023
O razgovoru sa prvim čovekom emirata, Vučić je rekao da je ogromna čast što je razgovarao sa njim prvog dana sastanka. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o… »
Vučić za RTS: Ne verujem da će Ohridski sporazum uvrstiti u Poglavlje 35, time bi zatvorili vrata za Srbiju

Vučić za RTS: Ne verujem da će Ohridski sporazum uvrstiti u Poglavlje 35, time bi zatvorili vrata za Srbiju

RTS 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je za RTS da se danas u svetu ne zna koje principe poštuju velike sile, ali da to svakako nije Povelja UN. Govoreći o klimatskim promenama, Vučić je rekao da moramo da čuvamo vazduh i celu zemlju za naše… »
Kada stiže novac: Vučić iz Dubaija o pomoći za srednjoškolce i studente

Kada stiže novac: Vučić iz Dubaija o pomoći za srednjoškolce i studente

N1 Info 01.12.2023
Prema rečima predsednika Srbije Aleksandra Vučića, do petka bi svi srednjoškolci u Srbiji trebalo da dobiju po 10.000 dinara. Kada je reč o studentskim karticama, one su aktivne - od danas. Na samitu o klimatskim promenama u Dubaiju učestvuje 170… »
"Ne zna se koje principe poštuju velike sile" Vučić poručio: Ako stave članstvo Kosova u UN u poglavlje 35 – jasno da…

"Ne zna se koje principe poštuju velike sile" Vučić poručio: Ako stave članstvo Kosova u UN u poglavlje 35 – jasno da…

Kurir 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da se danas u svetu ne zna koje principe poštuju velike sile, ali da to svakako nije Povelja UN. Govoreći o klimatskim promenama, Vučić je rekao da moramo da čuvamo vazduh i celu našu zemlju za naše… »
Vučić: Studentske kartice aktivne od danas, srednjoškolci do petka dobijaju novac

Vučić: Studentske kartice aktivne od danas, srednjoškolci do petka dobijaju novac

Telegraf 01.12.2023
Predsednik je naveo da ima oko 100.000 zahteva za studentske kartice, ali da je validirano 90.000. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da bi 90.000 studentskih kartica trebalo da bude podeljeno i da su one aktivne od danas, a da bi… »
Erdogan:Prekid primirja veoma negativan razvoj situacije u Pojasu Gaze

Erdogan:Prekid primirja veoma negativan razvoj situacije u Pojasu Gaze

RTV 01.12.2023
DUBAI - Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan ocenio je danas u razgovoru sa šeikom Muhamedom bin Zajedom al Nahjanom, predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, da prekid primirja u Gazi predstavlja ''veoma negativan'' razvoj situacije u sukobu… »
Čitajte u “Vestima”: Gledamo ka Evropi

Čitajte u “Vestima”: Gledamo ka Evropi

Vesti online 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom godišnjeg Samita lidera o klimatskim promenama COP28 u Dubaiju (UAE) imao i brojne sastanke sa svetskim i evropskim liderima. Veliki izazovi Opširnije čitajte u sutrašnjem izdanju “Vesti”. Kao izuzetno… »
Vučić sa Bin Zajedom: Srbija zna da ceni svoje velike prijatelje

Vučić sa Bin Zajedom: Srbija zna da ceni svoje velike prijatelje

RTS 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, šeikom Mohamedom bin Zajedom el Nahjanom, tokom samita o klimi KOP28 u Dubaiju i poručio da Srbija jeste mala zemlja, ali zna da ceni svoje velike prijatelje… »
Vučić: Erdogan u januaru treba da poseti Srbiju

Vučić: Erdogan u januaru treba da poseti Srbiju

Radio 021 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da u januaru očekuje "veliku i važnu" posetu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana Srbiji. Vučić i Erdogan sreli su se danas u Dubaiju na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28. Istom prilikom… »
Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji

Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji

Vesti online 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da u januaru očekuje “veliku i važnu” posetu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana Srbiji. Vučić i Erdogan sreli su se danas u Dubaiju na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28. Istom… »
Vučić se susreo sa turskim predsednikom: "U januaru očekujem veliku i važnu posetu Erdogana Srbiji"

Vučić se susreo sa turskim predsednikom: "U januaru očekujem veliku i važnu posetu Erdogana Srbiji"

Euronews 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da očekuje da predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan u januaru poseti Srbiju. Kako je objavljeno na Instagram nalogu buducnostsrbijeav, Vučić se sa Erdoganom sastao tokom Samita lidera o klimatskim… »
Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Beta 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da u januaru očekuje "veliku i važnu" posetu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana Srbiji. Vučić i Erdogan sreli su se danas u Dubaiju na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28. Istom prilikom… »
Vučić se sastao sa Bin Zajedom: Srbija zna da ceni svoje velike prijatelje

Vučić se sastao sa Bin Zajedom: Srbija zna da ceni svoje velike prijatelje

Blic 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom, tokom samita o klimi COP28 u Dubaiju i poručio da Srbija jeste mala zemlja, ali zna da ceni svoje velike… »
Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Danas 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da u januaru očekuje „veliku i važnu“ posetu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana Srbiji. Vučić i Erdogan sreli su se danas u Dubaiju na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28. Istom… »
Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Radio sto plus 01.12.2023
Vučić i Erdogan sreli su se danas u Dubaiju na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28. Istom prilikom susreo se i sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom. Kako je Vučić napisao na svom Instagram… »
Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Vučić najavio Erdoganovu posetu Srbiji u januaru

Novi magazin 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da u januaru očekuje "veliku i važnu" posetu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana Srbiji. Vučić i Erdogan sreli su se danas u Dubaiju na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28. Istom prilikom… »
Predsednik Vučić sastao se u Dubaiju sa šeikom Mohamedom bin Zajedom: Srbija jeste mala zemlja, ali zna da ceni velike…

Predsednik Vučić sastao se u Dubaiju sa šeikom Mohamedom bin Zajedom: Srbija jeste mala zemlja, ali zna da ceni velike…

Kurir 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Dubaiju sa velikim prijateljem, predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom. Dvojica državnika sastala su se tokom Samita lidera o klimatskim promenama COP28… »
Vučić: Kako da rešimo problem klimatskih promena kad nismo uspeli da zaustavimo ratove

Vučić: Kako da rešimo problem klimatskih promena kad nismo uspeli da zaustavimo ratove

RTS 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je na samitu KOP 28 u Dubaiju da je Srbija donela odluku da napravi novu srategiju kako bi doprinela borbi protiv klimatskih promena i da su one deo strategije do 2050. godine. U obraćanju na Samitu o klimatskim… »
Vučić: Ceo svet mora biti ujedinjen u borbi protiv klimatskih promena

Vučić: Ceo svet mora biti ujedinjen u borbi protiv klimatskih promena

Vreme 01.12.2023
Politika "Ova godina je najtoplija ne samo u svetu već i u našoj zemlji. Jul, avgust, septembar, oktobar bili su najtopliji meseci. Imali smo tropske noći u oktobru, što je bilo nezapamćeno u Srbiji. Zbog toliko visoke temperature u oktobru i dalje… »
„Vučić razgovarao sa prijateljem Lukašenkom, pozvao ga u Srbiju“: Ruske RIA Novosti o susretu predsednika Srbije i…

„Vučić razgovarao sa prijateljem Lukašenkom, pozvao ga u Srbiju“: Ruske RIA Novosti o susretu predsednika Srbije i…

Danas 01.12.2023
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko mogao bi sledeće godine da poseti Srbiju, izjavio je predsednik zemlje Aleksandar Vučić. „Razgovarali smo o našim bilateralnim odnosima. Nadam da ćemo sledeće godine moći da organizujemo posetu… »
Vučić: Ceo svet mora biti ujedinjen u borbi protiv klimatskih promena

Vučić: Ceo svet mora biti ujedinjen u borbi protiv klimatskih promena

N1 Info 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na Samitu lidera o klimatskim promenama KOP 28. samitu u Dubaiju da je Srbija donela odluku da napravi novu srategiju kako bi doprinela borbi protiv klimatskih promena i da su one deo strategije do 2050… »
Vučić u Dubaiju: Izazovi u očuvanju planete postaju sve veći

Vučić u Dubaiju: Izazovi u očuvanju planete postaju sve veći

RTV 01.12.2023
DUBAI - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će na samitu u Dubaiju imati kratko vreme da se obrati kao i svi drugi i da će pokušati da kaže o nevelikoj ulozi Srbije, jer Srbija po svojoj veličini i po svojoj snazi, svojoj… »
Vučić: Srbija odlučila da napravi novu strategiju za borbu protiv klimatskih promena

Vučić: Srbija odlučila da napravi novu strategiju za borbu protiv klimatskih promena

RTV 01.12.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na samitu COP28 u Dubaiju da je Srbija donela odluku da napravi novu strategiju kako bi doprinela borbi protiv klimatskih promena i da su one su deo strategije do 2050. godine. On je rekao da… »
Vučić na Samitu u dubajiu: Moramo biti ujedinjeni u borbi protiv klimatskih promena (video)

Vučić na Samitu u dubajiu: Moramo biti ujedinjeni u borbi protiv klimatskih promena (video)

Blic 01.12.2023
U kritičnim smo vremenima što se tiče klimatskih promena, rekao je predsednik Srbije, koji je govorio danas na Samitu o klimatskim promenama u Dubaiju, u organizaciji UN. - Čestitam vašoj vladi što ste ponovo okupili svet u ovom kritičnom trenutku… »
Vučić: U januaru očekujem veliku i važnu posetu Erdogana Srbiji

Vučić: U januaru očekujem veliku i važnu posetu Erdogana Srbiji

Blic 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je danas da u januaru očekuje posetu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana. - U januaru očekujem veliku i važnu posetu predsednika Erdogana Srbiji - napisao je Vučić na Instagramu. Predsednik… »
Samit COP28: Vučić se sastao sa brojnim zvaničnicima

Samit COP28: Vučić se sastao sa brojnim zvaničnicima

Politika 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je Dubai ekspo siti, gde se danas počinje godišnji samit Ujedinjenih nacija o klimatskim promenama, poznatiji kao COP28. Domaćini skupa su šeik Muhamed bin Zajed al Nahjan, predsednik Ujedinjenih Arapskih… »
Vučić: Hvala dragom prijatelju šeiku Mohamed bin Zajedu (video)

Vučić: Hvala dragom prijatelju šeiku Mohamed bin Zajedu (video)

Politika 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Dubaiju, pred ceremoniju otvaranja Samita lidera o klimatskim promenama COP28, sa predsednikom Poljske Andžejom Dudom, ministrom spoljnih poslova UAE šeikom Abdulom bin Zajedom, kraljem… »
Vučić: U januaru očekujem posetu Erdogana Srbiji

Vučić: U januaru očekujem posetu Erdogana Srbiji

IndeksOnline 01.12.2023
DUBAI – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je danas da u januaru očekuje posetu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana. “U januaru očekujem veliku i važnu posetu predsednika Erdogana Srbiji”, napisao je Vučić na Instagramu… »
Erdogan u januaru treba da poseti Srbiju, objavio Vučić iz Dubaija

Erdogan u januaru treba da poseti Srbiju, objavio Vučić iz Dubaija

Danas 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se tokom Samita lidera o klimatskim promenama COP28 sa predsednikom Republike Turske Redžepom Tajipom Erdoganom. U januaru očekujem veliku i važnu posetu predsednika Erdogana Srbiji, objavio je… »
Obraćanje predsednika Vučića učesnicima Samita u Dubaiju: Napravićemo strategiju da doprinesemo borbi protiv klimatskih…

Obraćanje predsednika Vučića učesnicima Samita u Dubaiju: Napravićemo strategiju da doprinesemo borbi protiv klimatskih…

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. View this post on Instagram A post shared by… »
Predsednik Vučić U Dubaiju sa Erdoganom: U januaru očekujem veliku i važnu posetu predsednika Turske (foto)

Predsednik Vučić U Dubaiju sa Erdoganom: U januaru očekujem veliku i važnu posetu predsednika Turske (foto)

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se tokom Samita lidera o klimatskim promenama KOP28 sa predsednikom Republike Turske Redžepom Tajipom Erdoganom. - U januaru očekujem veliku i važnu posetu predsednika Erdogana Srbiji - napisao je… »
Vučić: Srbija će povećati nivo zelene energije i nastaviti borbu protiv upotrebe fosilnih goriva

Vučić: Srbija će povećati nivo zelene energije i nastaviti borbu protiv upotrebe fosilnih goriva

Novi magazin 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Dubaiju, uoči učešća na samitu o klimi COP28, da Srbija mora da upetostruči nivo zelene energije, da se bori protiv upotrebe fosilnih goriva i da u budućnositi mora da uloži puno novca u… »
"Sve mi se čini da je Kula Beograd za koji centimetar niža" Predsednik Vučić objavio novi video: Evo me, stigao sam u Dubai

"Sve mi se čini da je Kula Beograd za koji centimetar niža" Predsednik Vučić objavio novi video: Evo me, stigao sam u Dubai

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima. On je u Dubaiju gde učestvuje na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. Predsednik se iz Dubaija oglasio i na… »
"Evo me, stigao sam u Dubai": Vučić iz UAE: Sve mi se čini da je Kula Beograd za koji centimetar niža (video)

"Evo me, stigao sam u Dubai": Vučić iz UAE: Sve mi se čini da je Kula Beograd za koji centimetar niža (video)

Blic 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na TikToku iz Dubaija, gde se nalazi na Samitu o klimatskim promenama u organizaciji UN. On je podelio i video odatle. - Evo me, stigao sam u Dubai. Samit je o klimatskim promenama, bilo je nešto mnogo lepo… »
Samit o klimatskim promenama u Dubaiju: Najavljeno formiranje Specijalnog fonda, fokus na čistoj energiji

Samit o klimatskim promenama u Dubaiju: Najavljeno formiranje Specijalnog fonda, fokus na čistoj energiji

RTS 01.12.2023
U Dubaiju je počeo Samit lidera o klimatskim promenama KOP 28. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa brojnim svetskim zvaničnicima sa kojima je razgovarao o mnogim strateškim pitanjima značajnim za Srbiju i Evropu. Predsednik Ujedinjenih… »
Vučić se obratio na Samitu COP28: Napravićemo novu strategiju da doprinesemo borbi protiv klimatskih promena

Vučić se obratio na Samitu COP28: Napravićemo novu strategiju da doprinesemo borbi protiv klimatskih promena

Telegraf 01.12.2023
Vučić je učestvovao na Samitu o klimatskim promenama u Dubaiju. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u… »
"Neće biti izbora u srpskim sredinama": Vučić iz Dubaija: Kurti ne želi da dozvoli Srbima da glasaju (video)

"Neće biti izbora u srpskim sredinama": Vučić iz Dubaija: Kurti ne želi da dozvoli Srbima da glasaju (video)

Blic 01.12.2023
Dobro je da će Evropska unija (EU) da reaguje, ali mi od toga nećemo mnogo da imamo, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić. On je to rekao govoreći o održavanju predstojećih izbora u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji. - Neće biti izbora u… »
Vučić: Moraćemo da upetostručimo nivo zelene energije u našoj zemlji

Vučić: Moraćemo da upetostručimo nivo zelene energije u našoj zemlji

Euronews 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će na samitu u Dubaiju imati kratko vreme da se obrati kao i svi drugi i da će pokušati da kaže o nevelikoj ulozi Srbije, jer Srbija po svojoj veličini i po svojoj snazi, svojoj industriji… »
Vučić na klimatskom samitu u Dubaiju: Moramo da uložimo mnogo novca u alternativne izvore energije

Vučić na klimatskom samitu u Dubaiju: Moramo da uložimo mnogo novca u alternativne izvore energije

Danas 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Dubaiju, uoči učešća na samitu o klimi COP28, da Srbija mora da upetostruči nivo zelene energije, da se bori protiv upotrebe fosilnih goriva i da u budućnositi mora da uloži puno novca u… »
Vučić u Dubaiju razgovarao sa liderom Belorusije Lukašenkom

Vučić u Dubaiju razgovarao sa liderom Belorusije Lukašenkom

Slobodna Evropa 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je na marginama Samita o klimatskim promenama COP28 u Dubajiju razgovarao sa predsednikom Belorusije Aleksandrom Lukašenkom o bilateralnim odnosima dve zemlje, kao i o situaciji u Ukrajini. "Naše dve… »
Vučić: Hoće da priznamo Kosovo da bi Srbi mogli da izađu na izbore na KiM

Vučić: Hoće da priznamo Kosovo da bi Srbi mogli da izađu na izbore na KiM

Danas 01.12.2023
Neće biti izbora u srpskim sredinama na KiM. Kurti ne želi da dozvoli Srbima ono pravo koje je prirodno, da mogu da ostvaruju, a Zapad će uvek reći da nema mogućnosti da izvrši pritisak na Kurtija“, poručio je predsednik Srbije Aleksandar… »
Vučić: Kurti traži priznanje da bi Srbi glasali

Vučić: Kurti traži priznanje da bi Srbi glasali

RTS 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je da svi u Evropi znaju da Aljbin Kurti neće dozvoliti Srbima u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji da izađu na izbore 17. decembra, jer traži da priznamo tzv. Kosovo da bi Srbi dobili pravo koje im… »
Predsednik: Kurti traži priznanje da bi Srbi glasali

Predsednik: Kurti traži priznanje da bi Srbi glasali

RTV 01.12.2023
DUBAI - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da svi u Evropi znaju da Aljbin Kurti neće dozvoliti Srbima u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji da izađu na izbore 17. decembra, jer traži da priznamo tzv. Kosovo da bi Srbi dobili pravo… »
Vučić: Neće biti izbora na Kosovu zbog Kurtija

Vučić: Neće biti izbora na Kosovu zbog Kurtija

Beta 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da parlamentarni izbori 17. decembra neće biti održani u srpskim sredinama na Kosovu jer kosovski premijer Aljbin Kurti "ne želi" da Srbima omogući da imaju osnovna i prirodna prava. "Neće biti… »
Predsednik Vučić na Samitu lidera o klimatskim promenama KOP28 u Dubaiju

Predsednik Vučić na Samitu lidera o klimatskim promenama KOP28 u Dubaiju

RTS 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvuje u Dubajiu na Samitu lidera o klimatskim promenama KOP28. Pre otvaranja Samita, brojni sastanci sa svetskim zvaničnicima. Predsednik Aleksandar Vučić ukazao je da se Samit održava u senci velikih… »
Sa kim se sve Vučić sastao u Dubaiju – pričao i sa Lukašenkom

Sa kim se sve Vučić sastao u Dubaiju – pričao i sa Lukašenkom

Politika 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvuje u Dubaiju na Samitu o klimatskim promenama KOP28. Po dolasku na Samit, predsednik Srbije se susreo sa zvaničnicima nekoliko zemalja. Vučić sastao sa predsednikom Poljske Andžejom Dudom, ministrom… »
Vučić otkrio: Spremam susrete sa Lukašenkom

Vučić otkrio: Spremam susrete sa Lukašenkom

Sputnik 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je sa beloruskim predsednikom Aleksandrom Lukašenkom uoči početka Samita o klimatkim promenama u Dubaiju razgovarao o bilateralnim odnosima, ali i o situaciji u Ukrajini. „Naravno da sam… »
Vučić: Pokušaću da kažem o nevelikoj ulozi Srbije u klimatskim promenama

Vučić: Pokušaću da kažem o nevelikoj ulozi Srbije u klimatskim promenama

Politika 01.12.2023
DUBAI – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će na samitu u Dubaiju imati kratko vreme da se obrati kao i svi drugi i da će pokušati da kaže o nevelikoj ulozi Srbije, jer Srbija po svojoj veličini i po svojoj snazi, svojoj… »
Vučić o susretu sa Lukašenkom: Naše zemlje su prijateljske

Vučić o susretu sa Lukašenkom: Naše zemlje su prijateljske

Vesti online 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je sa beloruskim predsednikom Aleksandrom Lukašenkom uoči početka Samita o klimatskim promenama u Dubaiju razgovarao o bilateralnim odnosima, ali i o situaciji u Ukrajini. – Naravno da sam… »
"Neće biti izbora u srpskim sredinama na KiM" Vučić: Kurti ne želi da dozvoli Srbima pravo koje je prirodno

"Neće biti izbora u srpskim sredinama na KiM" Vučić: Kurti ne želi da dozvoli Srbima pravo koje je prirodno

Kurir 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objasnio je da izbora na Kosovu i Metohiji neće biti jer Aljbin Kurti neće da dozvoli Srbima da glasaju. - Mi moramo da priznamo Kosovo da bi Srbi mogli da učestvuju na izborima, ništa više niti išta manje. Znaju… »
Italija treći najznačajniji partner Srbije Vučić najavio dolazak Đorđe Meloni u Beograd: Njena poseta značiće nam mnogo

Italija treći najznačajniji partner Srbije Vučić najavio dolazak Đorđe Meloni u Beograd: Njena poseta značiće nam mnogo

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. Nakon niza susreta sa svetskim… »
Veliko interesovanje stranih medija za Vučića u Dubaiju: Svi žele izjavu predsednika Srbije (foto)

Veliko interesovanje stranih medija za Vučića u Dubaiju: Svi žele izjavu predsednika Srbije (foto)

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. Nakon niza susreta sa svetskim… »
Vučić: Neće biti izbora na Kosovu zbog Kurtija

Vučić: Neće biti izbora na Kosovu zbog Kurtija

Novi magazin 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da parlamentarni izbori 17. decembra neće biti održani u srpskim sredinama na Kosovu jer kosovski premijer Aljbin Kurti "ne želi" da Srbima omogući da imaju osnovna i prirodna prava. "Neće biti… »
Vučić se u Dubaiju sastao sa brojnim svetskim liderima: Vreme je za konkretne akcije

Vučić se u Dubaiju sastao sa brojnim svetskim liderima: Vreme je za konkretne akcije

N1 Info 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na današnjem Samitu lidera o klimatskim promenama COP 28 u Ujedinjenim Arapskim Emiratima razgovarao je sa zvaničnicima nekoliko zemalja sveta, kao i generalnim sekretartom NATO Jensom Stoltenbergom i generalnim… »
Vučić: Neće biti izbora na Kosovu zbog Kurtija

Vučić: Neće biti izbora na Kosovu zbog Kurtija

Radio sto plus 01.12.2023
“Neće biti izbora u srpskim sredinama jer Kurti ne želi da Srbima dozvoli prirodno pravo koje treba da imaju. Zapad će reći da nema mogućnosti da pritisne Kurtija i izdaće saopštenje. Već je i bila izjava (portparola EU) Petera Stana i to je… »
Vučić u Dubaiju na samitu COP28: Razgovarao sa brojnim zvaničnicima, obratiće se na svečanoj ceremoniji (foto, video)

Vučić u Dubaiju na samitu COP28: Razgovarao sa brojnim zvaničnicima, obratiće se na svečanoj ceremoniji (foto, video)

Blic 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u Dubai ekspo siti, gde se održava Samit lidera o klimatskim promenama COP28. Predsednik Srbije sastao se pred ceremoniju otvaranja Samita lidera o klimatskim promenama sa predsednikom Poljske Andžejom… »
Predsednik Srbije u Dubaiju na Samitu COP28: Vučić pre ceremonije svečanog otvaranja imao niz sastanaka sa svetskim…

Predsednik Srbije u Dubaiju na Samitu COP28: Vučić pre ceremonije svečanog otvaranja imao niz sastanaka sa svetskim…

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde u Dubaiju učestvuje na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. Predsednik Vučić će se, nakon ceremonije… »
Al Nahjan najavio osnivanje klimatskog fonda od 30 milijardi dolara

Al Nahjan najavio osnivanje klimatskog fonda od 30 milijardi dolara

Euronews 01.12.2023
Predsednik Ujedinjenih Arapskih Emirata šeik Mohamed Bin Zajed Al Nahjan najavio je danas osnivanje klimatskog fonda vrednog 30 milijardi dolara za globalna klimatska rešenja. Fond je osmišljen da premosti jaz i ciljeve u finansiranju klimatskih… »
Vučić pre učešća na samitu o klimi razgovarao sa zvaničnicima više država

Vučić pre učešća na samitu o klimi razgovarao sa zvaničnicima više država

Novi magazin 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je pre učešća na samitu o klimi COP28 koji se ove godine održava u Dubaiju, na marginama tog skupa razgovarao sa zvaničnicima više država. Vučić je na Instagramu napisao da su ga dočekali… »
Vučić danas u Dubaiju na Samitu o klimatskim promenama, susret sa evropskim zvaničnikom

Vučić danas u Dubaiju na Samitu o klimatskim promenama, susret sa evropskim zvaničnikom

Danas 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi danas u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde će u Dubaiju učestvovati na Samitu o klimatskim promenama – COP28 u organizaciji Ujedinjenih nacija. Vučić će se, posle ceremonije otvaranja, obratiti… »
"Srbija ostaje privržena politici zelene agende" Vučić se oglasio iz Dubaija: Hvala dragom prijatelju šeiku Zajedu na…

"Srbija ostaje privržena politici zelene agende" Vučić se oglasio iz Dubaija: Hvala dragom prijatelju šeiku Zajedu na…

Kurir 01.12.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28 u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. - Hvala dragom prijatelju šeiku Muhamedu bin Zajedu i uvaženom generalnom sekretaru Ujedinjenih nacija na pozivu da… »
Vučić na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28: "Izuzetno važan i dobar razgovor sa Šarlom Mišelom"

Vučić na Samitu lidera o klimatskim promenama COP28: "Izuzetno važan i dobar razgovor sa Šarlom Mišelom"

Euronews 01.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u Dubai ekspo siti, gde se održava Samit lidera o klimatskim promenama COP28. Na otvaranju Samita sastao se sa predsednikom Evropskog saveta Šarlom Mišelom. "Izuzetno važan i dobar razgovor sa Šarlom… »
Sijaset susreta predsednika Vučića sa visokim zvaničnicima u Dubaiu na samitu lidera o klimatskim promenama

Sijaset susreta predsednika Vučića sa visokim zvaničnicima u Dubaiu na samitu lidera o klimatskim promenama

Telegraf 01.12.2023
Predsednika Vučića su dočekali domaćini ovogodišnjeg Samita, šeik Muhamed bin Zajed al Nahjan, predsednik Ujedinjenih Arapskih Emirata i generalni sekretar Antonio Gutereš. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u Dubaiu na Samitu lidera o… »
Predsednik Vučić stigao na Samit lidera o klimatskim promenama u Dubaiu

Predsednik Vučić stigao na Samit lidera o klimatskim promenama u Dubaiu

Telegraf 01.12.2023
Predsednika Vučića su dočekali domaćini ovogodišnjeg Samita, šeik Muhamed bin Zajed al Nahjan, predsednik Ujedinjenih Arapskih Emirata i generalni sekretar Antonio Gutereš. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u Dubai ekspo siti, gde se… »

Vesti dana »