Povezane vesti

Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o sastanku u septembru i smanjenju tenzija

Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o sastanku u septembru i smanjenju tenzija

Politika 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je danas da je sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Beogradu razgovarao o sledećem sastanku u okviru dijaloga na visokom nivou u septembru, o spuštanju… »
Vučić preneo Lajčaku da je veoma zabrinut zbog situacije na severu KiM

Vučić preneo Lajčaku da je veoma zabrinut zbog situacije na severu KiM

Politika 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić preneo je danas u razgovoru u Beogradu specijalnom predstavniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku da je veoma zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu i Metohiji i plana Prištine da okupira sever… »
Vučić rekao Lajčaku da je 'veoma zabrinut' zbog situacije na Kosovu

Vučić rekao Lajčaku da je 'veoma zabrinut' zbog situacije na Kosovu

Slobodna Evropa 30.08.2023
Predsednik Srbije rekao je 30. avgusta specijalnom predstavniku EU za Zapadni Balkan Miroslavu Lajčaku da je "veoma zabrinut zbog razvoja događaja" na Kosovu. Oni su se sastali u Beogradu, a kako je napisano na Instagram profilu Aleksandra Vučića… »
Simo Spasić „ispratio“ Lajčaka uvredama: „NATO fašisto, Kosovo nije država“

Simo Spasić „ispratio“ Lajčaka uvredama: „NATO fašisto, Kosovo nije država“

N1 Info 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za Zapadni Balkan Miroslav Lajčak razgovarao je u Beogradu sa Aleksandrom Vučićem o Kosovu, u sklopu priprema za predstojeći sastanak na visokom nivou u Briselu, a dok je napuštao zgradu Predsedništva, pored srpskog… »
Vrhunac upozorenja EU za Prištinu i Beograd: Treba li strahovati od Makronove poruke o reviziji vizne politike

Vrhunac upozorenja EU za Prištinu i Beograd: Treba li strahovati od Makronove poruke o reviziji vizne politike

Euronews 30.08.2023
Ukoliko se Priština i Beograd ne budu ponašali odgovorno i ako se ne budu angažovali na sprovođenju francusko-nemačkog predloga, Evropska unija mogla bi da razmotri mere koje se odnose na viznu politiku i druga ekonomska pitanja – to je novo… »
Skandalozan ispad ispred Predsedništva: Simo Spasić vređao Lajčaka, govorio mu: „NATO fašisto“, Vučić se brecnuo ka…

Skandalozan ispad ispred Predsedništva: Simo Spasić vređao Lajčaka, govorio mu: „NATO fašisto“, Vučić se brecnuo ka…

Nova 30.08.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak danas se sastao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Beogradu, a dok je napuštao zgradu Predsedništva Srbije, Lajčaka je vređao Simo Spasić naočigled… »
Devčić o Mišelovoj izjavi: Od priče o punom članstvu zemalja Zapadnog Balkana realnije pristupanje u segmentima

Devčić o Mišelovoj izjavi: Od priče o punom članstvu zemalja Zapadnog Balkana realnije pristupanje u segmentima

Euronews 30.08.2023
Predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel rekao je na Strateškom forumu na Bledu da EU mora da bude spremna na proširenje do 2030. godine i da to podrazumeva zemlje Zapadnog Balkana. Ta izjava je odjeknula u regionu, ali i u Evropi. Direktor Konrad… »
Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Novi magazin 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da je danas imao sadržajan razgovor sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o nastavku briselskog dijaloga i primeni svih sporazuma postignutih u tom procesu… »
Vučić i Lajčak dva sata o Kosovu: Da li je dijalog klinički mrtav?

Vučić i Lajčak dva sata o Kosovu: Da li je dijalog klinički mrtav?

Vreme 30.08.2023
Kosovo i Metohija Vučić je na Instagramu naveo da je veoma zabrinut zbog plana kosovskog premijera Aljbina Kurtija da silom okupira sever Kosova "i protera Srbe sa vekovnih ognjišta" Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da je duže od dva… »
Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o sastanku u septembru i smanjenju tenzija

Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o sastanku u septembru i smanjenju tenzija

Vesti online 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je danas da je sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Beogradu razgovarao o sledećem sastanku u okviru dijaloga na visokom nivou u septembru, o spuštanju… »
Lajčak: Imao sam sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Lajčak: Imao sam sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Radio 021 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da je danas imao sadržajan razgovor sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o nastavku briselskog dijaloga. "Danas sam u Beogradu imao sadržajan razgovor sa… »
Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Beta 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da je danas imao sadržajan razgovor sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o nastavku briselskog dijaloga i primeni svih sporazuma postignutih u tom procesu… »
Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o nastavku dijaloga i primeni svih sporazuma

Danas 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da je danas imao sadržajan razgovor sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o nastavku briselskog dijaloga i primeni svih sporazuma postignutih u tom procesu… »
„Veoma sam zabrinut zbog Kurtijevog plana“: Vučić sa Lajčakom dva sata o situaciji na KiM /foto/

„Veoma sam zabrinut zbog Kurtijevog plana“: Vučić sa Lajčakom dva sata o situaciji na KiM /foto/

Sputnik 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić preneo je u razgovoru u Beogradu specijalnom predstavniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku da je veoma zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu i Metohiji i plana Prištine da okupira sever… »
Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o sastanku u septembru i smanjenju tenzija

Lajčak: Sadržajan razgovor sa Vučićem o sastanku u septembru i smanjenju tenzija

Telegraf 30.08.2023
Vučić je ranije danas saopštio da je Lajčaku preneo da je veoma zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu i Metohiji i plana Prištine da okupira sever pokrajine i protera Srbe. Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav… »
Lajčak: Sledeći sastanak na visokom nivou u septembru

Lajčak: Sledeći sastanak na visokom nivou u septembru

Blic 30.08.2023
Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak poručio je da je sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovarao o sledećem sastanku na visokom nivou, koji bi trebalo da se održi u septembru u Briselu. - U… »
Đurđev: Basta je veleizdajnik koji Vučiću i Dačiću crta metu na čelu!

Đurđev: Basta je veleizdajnik koji Vučiću i Dačiću crta metu na čelu!

Dnevnik 30.08.2023
"Rade Basta, veleizdajnik i nekadašnji trojanski konj u Vladi Srbije čije sam podle i zločinačke namere prvi prozreo, sada je otvoreni zapadnjački gaulajter koji podržava uvođenje sankcija Srbiji i ukidanje viza našim građanima samo zato što… »
Vučić preneo Lajčaku da je veoma zabrinut zbog situacije na severu KiM

Vučić preneo Lajčaku da je veoma zabrinut zbog situacije na severu KiM

Insajder 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić preneo je danas u razgovoru u Beogradu specijalnom predstavniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku da je veoma zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu i Metohiji i plana Prištine da okupira sever… »
Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu

Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu

Beta 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je posle sastanka sa specijalnim predstavnikom EU za Zapadni Balkan Miroslavom Lajčakom u Beogradu da je veoma zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu. View this post on Instagram A post shared by Aleksandar… »
Vučić više od dva sata razgovarao sa Lajčakom: Zabrinut sam zbog Kurtijevog plana da silom okupira sever pokrajine

Vučić više od dva sata razgovarao sa Lajčakom: Zabrinut sam zbog Kurtijevog plana da silom okupira sever pokrajine

Danas 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić preneo je specijalnom izaslaniku Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom svoju zabrinutost zbog razvoja događaja na Kosovu i Metohiji i „Kurtijevog plana da silom okupira sever pokrajine… »
Vučić i lajčak na sastanku, u fokusu tri teme: "Zabrinut sam zbog plana Prištine da okupira sever KiM"

Vučić i lajčak na sastanku, u fokusu tri teme: "Zabrinut sam zbog plana Prištine da okupira sever KiM"

EurActiv 30.08.2023
Ovo je treća poseta Lajčaka Beogradu ovog leta - u junu je smirivanje tenzija u južnoj pokrajini od obe strane tražio zajedno sa američkim izaslanikom Gabrielom Eskobarom. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je više od dva sata sa… »
Oglasio se Dačić o Makronovoj “pretnji”

Oglasio se Dačić o Makronovoj “pretnji”

Vesti online 30.08.2023
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić je pretnju francuskog predsednika Emanuela Markrona, da će EU razmotriti vraćanje viza Beogradu i Prištini, ako se ne dogovore oko Kosova, nazvao nerealnom, bar kad je u pitanju Srbija, prenosi Blic. Predsednik… »
Dragojlović: Ne znam zbog čega bi Srbiji trebalo ponovo uvesti vize

Dragojlović: Ne znam zbog čega bi Srbiji trebalo ponovo uvesti vize

N1 Info 30.08.2023
Bivša koordinarorka Nacionalnog konventa o Evropskoj uniji Nataša Dragojlović izjavila je da ne zna zašto bi Evropska unija uvela ponovo sankcije Srbiji, i navela da je naša zemlja u kontekstu pregovora sa Prištinom ispunila sve obaveze. „ Makron… »
Sastanak Vučića i lajčaka trajao više od dva sata! Predsednik Srbije: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na KiM

Sastanak Vučića i lajčaka trajao više od dva sata! Predsednik Srbije: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na KiM

Kurir 30.08.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom. - Razgovarao sam više od dva sata sa Miroslavom… »
Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu

Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu

Radio sto plus 30.08.2023
View this post on Instagram A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) Vučić je na Instagramu napisao da je Lajčaku, specijalnom predstavniku EU za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana, preneo da je… »
Lajčak posle sastanka sa Vučićem: Imali smo razgovore o naporima da se smanje tenzije

Lajčak posle sastanka sa Vučićem: Imali smo razgovore o naporima da se smanje tenzije

Insajder 30.08.2023
Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak poručio je danas da je sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovarao o sledećem sastanku na visokom nivou, koji bi trebalo da se održi u septembru u Briselu… »
Lajčak u Beogradu s Vučićem: Pokušaj "oživljavanja" dijaloga i priprema za novu rundu u Briselu, dve teme u fokusu

Lajčak u Beogradu s Vučićem: Pokušaj "oživljavanja" dijaloga i priprema za novu rundu u Briselu, dve teme u fokusu

Euronews 30.08.2023
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa specijalnim izaslanikom za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom. Ovaj sastanak dolazi nakon što je iz Brisela najavljeno da bi nova runda dijaloga Beograda i Prištine mogla da bude… »
Razgovor trajao više od dva sata: Oglasio se Vučić nakon sastanka sa Lajčakom (foto, video)

Razgovor trajao više od dva sata: Oglasio se Vučić nakon sastanka sa Lajčakom (foto, video)

Blic 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas u Beogradu sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom. - Razgovarao sam više od dva sata sa Miroslavom… »
Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu

Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu

Novi magazin 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je posle sastanka sa specijalnim predstavnikom EU za Zapadni Balkan Miroslavom Lajčakom u Beogradu da je veoma zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu. Vučić je na Instagramu napisao da je Lajčaku… »
Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog događaja na Kosovu

Vučić posle sastanka sa Lajčakom: Veoma sam zabrinut zbog događaja na Kosovu

N1 Info 30.08.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je posle sastanka sa specijalnim predstavnikom EU za Zapadni Balkan Miroslavom Lajčakom u Beogradu da je veoma zabrinut zbog razvoja događaja na Kosovu. Vučić je na Instagramu napisao da je Lajčaku… »
Vučić u Beogradu razgovarao sa Lajčakom

Vučić u Beogradu razgovarao sa Lajčakom

Dnevnik 30.08.2023
BEOGRAD: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas u Beogradu sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom. Lajčak je u ponedeljak u okviru Bledskog… »
Dačić o pretnjama Makrona: Nerealno je vraćanje viza Srbiji! Zar je skandalozno što pitam kad će Priština da ispuni svoje…

Dačić o pretnjama Makrona: Nerealno je vraćanje viza Srbiji! Zar je skandalozno što pitam kad će Priština da ispuni svoje…

Kurir 30.08.2023
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić doveo je u pitanje izjavu Šarla Mišela o stavu da EU treba da primi nove članice do kraja 2030. godine, ističući da je važno razdvojiti da li je to samo njegovo mišljenje ili je… »
Vučić i Lajčak razgovarali u Beogradu: "Izazovi na Zapadnom Balkanu nisu nestali"

Vučić i Lajčak razgovarali u Beogradu: "Izazovi na Zapadnom Balkanu nisu nestali"

Telegraf 30.08.2023
U vrhu njegove agende situacija na severu Kosova i Metohije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas u Beogradu sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom… »
Lajčak priprema teren za novi sastanak Vučića i Kurtija

Lajčak priprema teren za novi sastanak Vučića i Kurtija

Al Jazeera 30.08.2023
Posebni predstavnik EU-a Miroslav Lajčak u Beogradu se sastao s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. Teme razgovora nisu poznate, međutim prije dva dana Lajčak je nakon susreta s kosovskim premijerom na Bledu napisao da je u fokusu bila priprema… »
Dijalog je klinički mrtav: Stefan Surlić analizirao odnose Beograda i Prištine!

Dijalog je klinički mrtav: Stefan Surlić analizirao odnose Beograda i Prištine!

Kurir 30.08.2023
Docent na Fakultetu političkih nauka u Beogradu Stefan Surlić ističe da u Srbiji kao i drugim zemljama Zapadnog Balkana raste evroskeptičnost, te da je dijalog između dijaloga i Prištine "klinički mrtav" i da Miroslav Lajčak pokušava na sve… »
"Dijalog je klinički mrtav": Surlić: Lajčak po ko zna koji put pokušava da ga oživi

"Dijalog je klinički mrtav": Surlić: Lajčak po ko zna koji put pokušava da ga oživi

Blic 30.08.2023
U Srbiji i u ostalim zemljama Zapadnog Balkana raste evroskeptičnost. Građani ne veruju da će njihove zemlje ikada postati članice EU jer smatraju da postoje neki skriveni uslovi koji se ne mogu ispuniti, kaže docent na Fakultetu političkih nauka u… »
Počeo sastanak Vučića i Lajčaka u Beogradu

Počeo sastanak Vučića i Lajčaka u Beogradu

Novi magazin 30.08.2023
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana došao je u Beograd, gde se sastao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. Sastanak Aleksandra Vučića i Miroslava Lajčaka počeo je u zgradi… »
Počela nova tura evropske šatl diplomatije oko kosovskog čvora: Šta se može očekivati do kraja godine?

Počela nova tura evropske šatl diplomatije oko kosovskog čvora: Šta se može očekivati do kraja godine?

Danas 30.08.2023
Miroslav Lajčak, specijalni izaslanik za dijalog Beograda i Prištine razgovaraće u sredu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. Prethodno se na Bledu sastao sa premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem. Time se i zvanično završila letnja pauza tokom… »
Dačić: Ukidanje vizne liberalizacije nije moguće

Dačić: Ukidanje vizne liberalizacije nije moguće

Novi magazin 30.08.2023
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas povodom eventualne promene vizne politike Evropske unije (EU) da "misli da ukidanje vizne liberalizacije nije moguće". Gostujući na TV Prva, Dačič je povodom izjave francuskog predsednika… »
Na koga je tačno mislio Makron i da li će nam EU vratiti vize?

Na koga je tačno mislio Makron i da li će nam EU vratiti vize?

Vreme 30.08.2023
Politika Ja mislim da to nije realno i da to nije moguće i mislim da je to više pretnja koja je upućena Kosovu nego Srbiji, smatra ministar spoljnih poslova Ivica Dačić. I dok je od predsednika Evropskog saveta Šarla Mišela stigla poruka da bi… »
Basta: Zbog politike Vučića i Dačića građanima Srbije preti ponovno uvođenje viza za EU

Basta: Zbog politike Vučića i Dačića građanima Srbije preti ponovno uvođenje viza za EU

Beta 30.08.2023
Predsednik pokreta Evropski put i bivši ministar privrede Rade Basta upozorio je da građanima Srbije izvesno prete ekonomske posledice i ponovno uvođenje viza za ulazak u zemlje Evropske unije, ukoliko se aktuelno političko rukovodstvo ne bude… »
Basta: Zbog politike Vučića i Dačića građanima Srbije preti ponovno uvođenje viza za EU

Basta: Zbog politike Vučića i Dačića građanima Srbije preti ponovno uvođenje viza za EU

Novi magazin 30.08.2023
Predsednik pokreta Evropski put i bivši ministar privrede Rade Basta upozorio je da građanima Srbije izvesno prete ekonomske posledice i ponovno uvođenje viza za ulazak u zemlje Evropske unije, ukoliko se aktuelno političko rukovodstvo ne bude… »
Ministri spoljnih poslova Srbije i Kosova različito o datumu za postizanje dogovora

Ministri spoljnih poslova Srbije i Kosova različito o datumu za postizanje dogovora

Danas 29.08.2023
Ministarka inostranih poslova Kosova Donika Gervala smatra da postoje dobre šanse da se uspeh u dijalogu Beograda i Prištine postigne i pre 2030. godine,što je datuma kada bi Evropska unija mogla biti spremna za proširenje, sa čim je saglasan i… »

Vesti dana »