Povezane vesti

Gero: Nema napretka na Kosmetu

Gero: Nema napretka na Kosmetu

Politika 29.07.2023
Francuski ambasador na Kosovu i Metohiji Olivije Gero kaže da vreme prolazi, ali da se ne vidi nikakav napredak kada je reč je o dodatnom smanjivanju prisustva policije i nedostatku priprema za izbore u četiri severne opštine na Kosmetu, prenosi… »
Vučić: Zapad potcenjuje Vojsku Srbije, 12 puta jača nego pre 10 godina, do zuba smo naoružani

Vučić: Zapad potcenjuje Vojsku Srbije, 12 puta jača nego pre 10 godina, do zuba smo naoružani

Radio 021 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas kako se nada da će Srbija uspeti da sačuva mir, jer ne postoji ništa vrednije od mira. Vučić je za televiziju Prva rekao da kosovski premijer Aljbin Kurti traži "dovoljan razlog za besmislice… »
Vučić: Vulin je korektan čovek, sankcije koje su mu uvele SAD su zapravo poruka meni

Vučić: Vulin je korektan čovek, sankcije koje su mu uvele SAD su zapravo poruka meni

Radio 021 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su američke sankcije direktoru Bezbednosno informativne agencije Aleksandru Vulinu poruka upućena njemu. Dodao je da Srbijom "neće upravljati stranci, bar dok je on predsednik", već njeni… »
Francuski ambasador: Izbore na severu Kosova treba organizovati što pre

Francuski ambasador: Izbore na severu Kosova treba organizovati što pre

Novi magazin 29.07.2023
Ambasador Francuske na Kosovu Olivije Gero izjavio je danas da bi što pre trebalo da se održe novi izbori u četiri opštine sa srpskom većinom na severu Kosovu. On je u intervju za portal Gazetaexpress.com naveo da je ovo pitanje deo dogovora emisara… »
Vučić: Sankcije Vulinu vid pritiska na mene, rekli su mi - najavi sankcije Rusiji i neće biti sankcija Vulinu

Vučić: Sankcije Vulinu vid pritiska na mene, rekli su mi - najavi sankcije Rusiji i neće biti sankcija Vulinu

Politika 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su sankcije koje su SAD uvele Aleksandru Vulinu – vid pritiska na njega. „Da li je to poruka za mene? Jeste, sasvim sigurno. Nemam nikakve sumnje da jeste. Šta bi trebalo da radim, da kleknem… »
Gero: Nema uslova za ukidanje mera Prištini, ZSO suštinski element za normalizaciju

Gero: Nema uslova za ukidanje mera Prištini, ZSO suštinski element za normalizaciju

RTV 29.07.2023
PRIŠTINA - Francuski ambasador u Prištini Olivije Gero izjavio je danas da Priština još nije ispunila uslove za ukidanje mera EU i istakao da vreme prolazi, ali da se ne primećuje nikakav napredak kada je reč o dodatnom smanjivanju prisustva… »
"Lopta je u polju Prištine": Francuski ambasador: Nema uslova za ukidanje mera EU, ZSO suštinski element za normalizaciju

"Lopta je u polju Prištine": Francuski ambasador: Nema uslova za ukidanje mera EU, ZSO suštinski element za normalizaciju

Blic 29.07.2023
Francuski ambasador u Prištini Olivije Gero izjavio je danas da Priština još nije ispunila uslove za ukidanje mera EU i istakao da vreme prolazi, ali da se ne primećuje nikakav napredak kada je reč o dodatnom smanjivanju prisustva kosovske policije i… »
Vučić: Vulin je korektan čovjek, ali da je država u opasnosti, rekao bih ‘podnesi ostavku’

Vučić: Vulin je korektan čovjek, ali da je država u opasnosti, rekao bih ‘podnesi ostavku’

Al Jazeera 29.07.2023
Aleksandar Vučić izjavio je da je večer prije uvođenja sankcija Aleksandru Vulinu od jednog zvaničnika dobio najeksplicitniji savjet da se to neće desiti ako barem najavi sankcije. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je večer… »
Vučić: Svi imaju razloga da poštuju srpsku vojsku

Vučić: Svi imaju razloga da poštuju srpsku vojsku

Politika 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je u gostovanju u Jutarnjem programu TV Prva izjavio da je poslednji rat pre ukrajinskog izbio zbog Kosova i Metohije, kada je na Srbiju izvršena agresija. „Ja se nadam da ćemo sačuvati mir. Dajemo sve od sebe… »
Vučić: Na utakmicu sam išao jer mi je gost bio Luka Gori

Vučić: Na utakmicu sam išao jer mi je gost bio Luka Gori

Politika 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da ratne sukobe pokušava da izazove onaj ko o njima govori, komentarišući optužbe premijera privremenih prištinskih institucija Albina Kurtija da je transparent navijača Crvene Zvezde na utakmici sa… »
Francuski ambasador: Lopta je u polju Prištine, još nisu ispunjeni uslovi za ukidanje mera EU iako vreme prolazi

Francuski ambasador: Lopta je u polju Prištine, još nisu ispunjeni uslovi za ukidanje mera EU iako vreme prolazi

Euronews 29.07.2023
Francuski ambasador u Prištini Olivije Gero izjavio je danas da Priština još nije ispunila uslove za ukidanje mera EU i istakao da vreme prolazi, ali da se ne primećuje nikakav napredak kada je reč o dodatnom smanjivanju prisustva kosovske policije i… »
Vučić: Narednih dana ću razgovarati sa Stjuartom Pičom, za septembar puna agenda

Vučić: Narednih dana ću razgovarati sa Stjuartom Pičom, za septembar puna agenda

Vesti online 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će narednih dana razgovarati sa specijalnim izaslanikom Velike Britanije za Zapadni Balkan Stjuartom Pičom, vezano za odnos britanskih zvaničnika prema Kosovu i Metohiji, ali je i najavio da će… »
Predsednik Srbije: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO, isporuka „bajraktara” je kršenje Rezolucije 1244

Predsednik Srbije: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO, isporuka „bajraktara” je kršenje Rezolucije 1244

Politika 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je želja premijera privremenih prištinskih institucija Albina Kurtija da uvuče Srbiju u sukob sa NATO. Gostujući na TV Prva, Vučić je rekao da Kurti priča neistine kada tvrdi da se tzv… »
Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO; Rekli su mi - najavi sankcije Rusiji i neće biti sankcija Vulinu

Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO; Rekli su mi - najavi sankcije Rusiji i neće biti sankcija Vulinu

RTV 29.07.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je želja premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da uvuče Srbiju u sukob sa NATO. Gostujući na TV Prva, Vučić je rekao da Kurti priča neistine kada tvrdi da se… »
Vučić na sve teme, o Kurtiju, britanskim špijunima, kad će biti izbori, Partizanu i Zvezdi: Tako mali Đokica zamišlja…

Vučić na sve teme, o Kurtiju, britanskim špijunima, kad će biti izbori, Partizanu i Zvezdi: Tako mali Đokica zamišlja…

Nova 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je na TV Prva i tom prilikom govorio važnim političkim i ekonomskim temama, i otkrio kada nas očekuju novi izbori. Očekujemo oko 100 zemalja na EKSPU 2027 i 2,6 miliona novih turista ovde, ističe Vučić… »
"Da je država u opasnosti, tražio bih mu ostavku": Vučić o odnosima sa Amerikom i Vulinu, otkrio šta se dešavalo veče…

"Da je država u opasnosti, tražio bih mu ostavku": Vučić o odnosima sa Amerikom i Vulinu, otkrio šta se dešavalo veče…

Blic 29.07.2023
Nadam se da ćemo uspeti da sačuvamo mir, zbog toga sa i razgovarao sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom, jer nema ništa vrednije od mira, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Kako je kazao, Vučić poslednji rat pre ukrajinskog… »
Vučić o Kurtijevim tvrdnjama i navijačima: Želi da uvuče Srbiju u sukob s NATO

Vučić o Kurtijevim tvrdnjama i navijačima: Želi da uvuče Srbiju u sukob s NATO

N1 Info 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je kako se nada da će Srbija uspeti da sačuva mir, jer ne postoji ništa vrednije od mira. Vučić je za televiziju Prva rekao da kosovski premijer Aljbin Kurti traži „dovoljan razlog za besmislice koje… »
Vučić: Dok me ne vidite u vojnoj uniformi – dobro je

Vučić: Dok me ne vidite u vojnoj uniformi – dobro je

Danas 29.07.2023
Aljbin Kurti želi da uvuče Srbiju u sukob sa NATO, rekao je Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, gostujući na TV Prva, nazivajući tu navodnu potrebu logičnom. On je u osvrtu na jedan od intervjua Kurtija, u kojem je pomenuo ime prredsednika Srbije… »
Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO-om, izbori najkasnije u maju

Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO-om, izbori najkasnije u maju

RTS 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je želja premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da uvuče Srbiju u sukob sa NATO-om. Moramo biti spremni da čuvamo našu zemlju i da je sačuvamo od bilo kakvog napada, poručio… »
Vučić: Sa drugom dekadom jula imamo 2,34 milijarde direktnih stranih investicija

Vučić: Sa drugom dekadom jula imamo 2,34 milijarde direktnih stranih investicija

Novi magazin 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je sa drugom dekadom jula, nivo stranih direktnih investicija dostigao 2,34 milijarde evra što je, kako je rekao, iznad nivoa "rekordne" 2022. godine. Vučić je za televiziju Prva rekao i da se… »
Vučić: Dok me ne vidite u uniformi, dobro je

Vučić: Dok me ne vidite u uniformi, dobro je

Pravda 29.07.2023
"Dok me ne vidite u uniformi, dobro je", rekao je Vučić govoreći o situaciji na KiM i naglasio da je u svakom trenutku spreman da se odazove pozivu da brani otadžbinu. "Ja se nadam da ćemo uspeti da sačuvamo mir, dajemo sve od sebe. O tome sam… »
Predsednik najavio izbore za april ili maj: Ako ne bude velikih želja i čestitki

Predsednik najavio izbore za april ili maj: Ako ne bude velikih želja i čestitki

N1 Info 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će - ako ne bude "velikih želja i čestitki" za ranije izbore - svi izbori biti u aprilu ili maju iduće godine. „Ići ćemo na izbore kad oni hoće. Više ne znam je l’ oni hoće ili neće… »
Vučić: Da sam veče pre nego što su SAD uvele sankcije Vulinu samo najavio sankcije Rusiji, ne bi ga stavili na crnu listu

Vučić: Da sam veče pre nego što su SAD uvele sankcije Vulinu samo najavio sankcije Rusiji, ne bi ga stavili na crnu listu

Danas 29.07.2023
Da sam veče pre nego što Sjedinjene Američke Države uvele sankcije šefu BIA samo najavio promene u spoljnoj politici i uvođenju sanckija Rusiji, ne bi Vulinu bile uvedene sankcije – rekao je predsednik Srbije na TV Prva. Ali ja sam ćutao, dodao… »
Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO

Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO

Vesti online 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je želja premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da uvuče Srbiju u sukob sa NATO. Gostujući na TV Prva, Vučić je rekao da Kurti priča neistine kada tvrdi da se Kosovo… »
Vučić: Rekli su mi - najavi sankcije Rusiji i neće biti sankcija Vulinu

Vučić: Rekli su mi - najavi sankcije Rusiji i neće biti sankcija Vulinu

Dnevnik 29.07.2023
BEOGRAD: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je veče pre uvođenja sankcija Aleksandru Vulinu od jednog zvaničnika dobio najeksplicitniji savet da se to neće desiti ako barem najavi sankcije Rusiji. "Da sam veče pre nego što je… »
Vučić: Dok me ne vidite u uniformi, dobro je

Vučić: Dok me ne vidite u uniformi, dobro je

Sputnik 29.07.2023
"Dok me ne vidite u uniformi, dobro je", rekao je Vučić govoreći o situaciji na KiM i naglasio da je u svakom trenutku spreman da se odazove pozivu da brani otadžbinu. "Ja se nadam da ćemo uspeti da sačuvamo mir, dajemo sve od sebe. O tome sam… »
Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO

Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO

Glas Zapadne Srbije 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je želja premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da uvuče Srbiju u sukob sa NATO. Gostujući na TV Prva, Vučić je rekao da Kurti priča neistine kada tvrdi da se tzv… »
Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO

Vučić: Kurti želi da nas uvuče u sukob sa NATO

Dnevnik 29.07.2023
BEOGRAD: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je želja premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da uvuče Srbiju u sukob sa NATO. Gostujući na TV Prva, Vučić je rekao da Kurti priča neistine kada tvrdi da se… »
Vučić: Logična je Kurtijeva želja da dođe do sukoba Srbije i NATO, moramo to da izbegnemo

Vučić: Logična je Kurtijeva želja da dođe do sukoba Srbije i NATO, moramo to da izbegnemo

Euronews 29.07.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da se nada da će na Kosovu i Metohiji biti sačuvan mir i poručio je da Beograd daje sve od sebe u tom smeru. Naveo je da je zbog toga razgovarao s generalnim sekretarom NATO-a Jensom Stoltenbergom… »
Vučić o situaciji na Kosovu - Najvažnije je sačuvati mir: Kosovo je deo teritorije Srbije

Vučić o situaciji na Kosovu - Najvažnije je sačuvati mir: Kosovo je deo teritorije Srbije

Mondo 29.07.2023
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći o situaciji na Kosovu, istakao je da je najvažnije sačuvati mir i stabilnost. Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći o situaciji na Kosovu, istakao je da je najvažnije sačuvati mir i… »

Vesti dana »