Povezane vesti

Moskva: od 20. jula brodovi u ukrajinskim lukama smatraće se prevoznicima vojnog tereta

Moskva: od 20. jula brodovi u ukrajinskim lukama smatraće se prevoznicima vojnog tereta

Politika 19.07.2023
MOSKVA – Od ponoći 20. jula svi brodovi koji plove Crnim morem ka ukrajinskim lukama smatraće se potencijalnim prevoznicima vojnog tereta, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane. Prema tome, zemlje koje šalju takve brodove smatraće se umešanim u… »
Ko sme da izvozi žito iz Ukrajine bez ruskog „blagoslova”

Ko sme da izvozi žito iz Ukrajine bez ruskog „blagoslova”

Politika 19.07.2023
Volodimir Zelenski pozvao Redžepa Tajipa Erdogana i Antonija Guteresa da se nastavi s isporukama žitarica preko Crnog mora, Kremlj poručuje da ne zna koje su zemlje spremne da preuzmu te rizike. Ruski udar na Odesu pretprošle noći početak je osvete… »
Šef britanske kontraobaveštajne službe pozvao Ruse da špijuniraju za Britaniju protiv Putina

Šef britanske kontraobaveštajne službe pozvao Ruse da špijuniraju za Britaniju protiv Putina

Politika 19.07.2023
Šef britanske kontraobaveštajne službe MI6 Ričard Mur pozvao je danas Ruse „koji se bore sa svojom savešću” da se okrenu protiv vlasti predsednika Rusije Vladimira Putina i da - špijuniraju za Veliku Britaniju, javljaju svetski mediji. Kako… »
RAT U UKRAJINI Putin: Ispunjenje ruskih zahteva uslov za povratak dogovoru o izvozu žita

RAT U UKRAJINI Putin: Ispunjenje ruskih zahteva uslov za povratak dogovoru o izvozu žita

Euronews 19.07.2023
Rat u Ukrajini traje 511 dana. Žestoke borbe i dalje se nastavljaju, ruske snage napale su jug Ukrajine dronovima i raketama, a eksplozije su odjeknule u Odesi i Nikolajevu, saopštili su ukrajinski zvaničnici. Odluka Rusije da obustavi učešće u… »
Zelenski optužio Rusiju za 'namjerne napade' na objekte za proizvodnju žita u Odesi

Zelenski optužio Rusiju za 'namjerne napade' na objekte za proizvodnju žita u Odesi

Slobodna Evropa 19.07.2023
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski optužio je Rusiju da je pokrenula "namjerni napad" preko noći na žitnu infrastrukturu u crnomorskoj luci Odesa. Velike eksplozije i požar na skladište ruske municije na anektiranom poluotoku Krimu natjerali… »
Kijev: Uništeno 60.000 tona žita u napadu u Odesi, otvaramo novu rutu; Moskva: Plovidba ka ukrajinskim lukama učešće u…

Kijev: Uništeno 60.000 tona žita u napadu u Odesi, otvaramo novu rutu; Moskva: Plovidba ka ukrajinskim lukama učešće u…

RTS 19.07.2023
Rat u Ukrajini – 511. dan. Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se u većem delu Ukrajine. Udari iz vazduha ruskih snaga na objekte u luci Odesa, drugu noć zaredom, raketni udari i na Kijev, saopštila je Ukrajina. Iz Kijeva navode da je u noćnim… »
Rok je do ponoći: Alarmantno saopštenje Rusije

Rok je do ponoći: Alarmantno saopštenje Rusije

Pravda 19.07.2023
Jedan broj područja u severozapadnim i jugoistočnim delovima međunarodnih voda Crnog mora proglašen je privremeno opasnim za plovidbu. Ovo je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije. - U vezi sa prekidom crnomorske inicijative i ukidanjem pomorskog… »
Paklena noć u Odesi, uništeno 60 hiljada tona žita

Paklena noć u Odesi, uništeno 60 hiljada tona žita

Politika 19.07.2023
Posle napada na terminale za žito i lučku infrastrukturu u lukama Odesa i Černomorsk, značajan deo infrastrukture za izvoz žitarica je onesposobljen, za potpunu obnovu pogođenih objekata biće potrebno najmanje godinu dana. KIJEV - U najnovijim… »
Šef britanske kontraobaveštajne službe pozvao Ruse da špijuniraju za Britaniju protiv Putina

Šef britanske kontraobaveštajne službe pozvao Ruse da špijuniraju za Britaniju protiv Putina

Novi magazin 19.07.2023
Šef britanske kontraobaveštajne službe MI6 Ričard Mur (Richard Moore) pozvao je danas Ruse "koji se bore sa svojom savešću" da se okrenu protiv vlasti predsednika Rusije Vladimira Putina i da - špijuniraju za Veliku Britaniju, javljaju svetski… »
Šef MI6 pozvao Ruse da se okrenu protiv Putina i – špijuniraju za Britaniju

Šef MI6 pozvao Ruse da se okrenu protiv Putina i – špijuniraju za Britaniju

N1 Info 19.07.2023
Šef britanske kontraobaveštajne službe MI6 Ričard Mur pozvao je Ruse "koji se bore sa svojom savešću" da se okrenu protiv vlasti predsednika Rusije Vladimira Putina i da - špijuniraju za Veliku Britaniju, javljaju svetski mediji. Kako navodi… »
Moskva: Od 20. jula brodovi u ukrajinskim lukama smatraće se prevoznicima vojnog tereta

Moskva: Od 20. jula brodovi u ukrajinskim lukama smatraće se prevoznicima vojnog tereta

Vesti online 19.07.2023
Od ponoći 20. jula svi brodovi koji plove Crnim morem ka ukrajinskim lukama smatraće se potencijalnim prevoznicima vojnog tereta, saopštilo je rusko rusko Ministarstvo odbrane. Prema tome, zemlje koje šalju takve brodove smatraće se umešanim u… »
Šef britanskog MI6 poziva Ruse da špijuniraju: ‘Udružite se s nama’

Šef britanskog MI6 poziva Ruse da špijuniraju: ‘Udružite se s nama’

Al Jazeera 19.07.2023
Poziv Richarda Moorea uslijedio je nakon sličnog poziva CIA-e prije dva mjeseca i sigurno će izazvati ljutnju Kremlja. Šef Britanske obavještajne službe MI6 zatražio je od Rusa ljutih zbog invazije na Ukrajinu da se “udruže” s Ujedinjenim… »
Od 20. jula brodovi u ukrajinskim lukama smatraće se prevoznicima vojnog tereta

Od 20. jula brodovi u ukrajinskim lukama smatraće se prevoznicima vojnog tereta

RTV 19.07.2023
MOSKVA - Od ponoći 20. jula svi brodovi koji plove Crnim morem ka ukrajinskim lukama smatraće se potencijalnim prevoznicima vojnog tereta, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane. "Prema tome, zemlje koje šalju takve brodove smatraće se umešanim u… »
Ukrajina: Uništeno 60 hiljada tona žita zbog ruskih napada na Odesu

Ukrajina: Uništeno 60 hiljada tona žita zbog ruskih napada na Odesu

RTV 19.07.2023
KIJEV - Ukrajinski ministar agrarne politike i ishrane Nikolaj Solski izjavio je danas da je uništeno 60 hiljada tona žita u morskim lukama Odesa i Černomorsk kao rezultat ruskih udara 18. i 19. jula i pozvao svetsku zajednicu da oštro odgovori na… »
Šef mi6 poručio Rusima koji ne podržavaju rat u Ukrajini: Pridružite nam se da ga zajedno okončamo

Šef mi6 poručio Rusima koji ne podržavaju rat u Ukrajini: Pridružite nam se da ga zajedno okončamo

EurActiv 19.07.2023
Šef britanske Tajne obaveštajne službe apelovao je u sredu (19. jula) na Ruse nezadovoljne ratom u Ukrajini da se "pridruže" njegovoj službi. U svom drugom govoru otkako je postao šef Tajne obaveštajne službe 2020. godine, ser Ričard Mur je rekao… »
UKRAJINSKA KRIZA: Novi ruski udari na Odesu i Kijev; Požar na vojnom poligonu na Krimu, zatvoren auto-put do Sevastopolja

UKRAJINSKA KRIZA: Novi ruski udari na Odesu i Kijev; Požar na vojnom poligonu na Krimu, zatvoren auto-put do Sevastopolja

RTV 19.07.2023
KIJEV, MOSKVA - Rat u Ukrajini – 511. dan. Ukrajinski sistemi protivvazdušne odbrane dejstvovali su rano jutros zbog vazdušnog napada na luku Odesu, drugu noć zaredom, saopštio je guverner regiona Oleh Kiper. Rusija je u utorak napala ukrajinske… »
Šef MI6: Naša vrata su uvek otvorena za Ruse nezadovoljne Putinom

Šef MI6: Naša vrata su uvek otvorena za Ruse nezadovoljne Putinom

Politika 19.07.2023
Šef MI6 Ričard Mur je danas rekao da je britanska tajna obaveštajna služba „uvek otvorena” za regrutovanje Rusa nezadovoljnih vlašću Vladimira Putina. On je rekao da su Rusi, koje „muči savest” zbog ruske invazije na Ukrajinu, dobrodošli u… »
Šef britanskih špijuna poziva Ruse na saradnju

Šef britanskih špijuna poziva Ruse na saradnju

Slobodna Evropa 19.07.2023
Šef britanske špijunske službe MI6 pozvao je u srijedu Ruse koji se protive ratu u Ukrajini da se "pridruže" njegovoj obavještajnoj službi i prekinu krvoproliće. U svom drugom govoru od dolaska na poziciju šefa Tajne obavještajne službe 2020… »
Rusija izvela niz noćnih vazdušnih napada na mete širom Ukrajine

Rusija izvela niz noćnih vazdušnih napada na mete širom Ukrajine

Novi magazin 19.07.2023
Rusija je izvela niz noćnih vazdušnih napada dronovima i raketama na mete širom Ukrajine, ciljajući južnu luku Odesu drugu noć za redom, objavili su danas ukrajinski zvaničnici. "Teška noć vazdušnih napada za celu Ukrajinu", rekao je preko… »
Rusija izvela niz noćnih vazdušnih napada na mete širom Ukrajine

Rusija izvela niz noćnih vazdušnih napada na mete širom Ukrajine

N1 Info 19.07.2023
Rusija je izvela niz noćnih vazdušnih napada dronovima i raketama na mete širom Ukrajine, ciljajući južnu luku Odesu drugu noć za redom, objavili su danas ukrajinski zvaničnici. „Teška noć vazdušnih napada za celu Ukrajinu“, rekao je preko… »

Vesti dana »