Povezane vesti

VIDEO: Ruski antiratni aktivista pušten da uđe u Srbiju nakon dva dana provedena na aerodromu

VIDEO: Ruski antiratni aktivista pušten da uđe u Srbiju nakon dva dana provedena na aerodromu

Radio 021 14.07.2023
Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin saopštio je da mu je, nakon zadržavanja na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla", gde se nalazio od srede uveče, u petak dozvoljeno da uđe u Srbiju. Nikitin je u video-obraćanju na svom Fejsbuk profilu rekao da… »
Antiratni aktivista Nikitin pušten u Srbiju

Antiratni aktivista Nikitin pušten u Srbiju

Glas Amerike 14.07.2023
Beograd — Antiratni aktivista Petar Nikitin prošao je u petak popodne pasošku kontrolu na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" i zvanično ušao na tlo Srbije, rekao je FoNetu njegov pravni zastupnik Marko Štambuk. Prema Štambukovim rečima, Nikitin… »
Antiratni aktivista Nikitin pušten da uđe u Srbiju

Antiratni aktivista Nikitin pušten da uđe u Srbiju

Slobodna Evropa 14.07.2023
Antiratni aktivista i osnivač Ruskog demokratskog društva Peter Nikitin pušten je da uđe u Srbiju 14. jula, nakon što mu je prethodno bila izrečena zabrana ulaska. "Prošao sam pasošku kontrolu i pušten sam u Srbiju. Slobodan sam. Ovo je za mene… »
Antiratni aktivista Nikitin: 'Vlast ispunjava ruska naređenja'

Antiratni aktivista Nikitin: 'Vlast ispunjava ruska naređenja'

Slobodna Evropa 14.07.2023
"Rusija ima veliki uticaj na srpsku vlast, koja jednostavno ispunjava njihova naređenja", izjavio je 14. jula za Radio Slobodna Evropa (RSE) antiratni aktivista ruskog porekla Peter Nikitin, kome je bio zabranjen ulazak u Srbiju. Nikitin, organizator… »
Ruski antiratni aktivista pušten u Srbiju

Ruski antiratni aktivista pušten u Srbiju

Vreme 14.07.2023
Srbija i Rusija "Slobodan sam kao lepa Rusija budućnosti", rekao je Nikitin. Peter Nikitin, ruski antiratni aktivista, objavio je video snimak na društvenim mrežama na kojem kaže da je prošao pasošku kontrolu na Aerodormu "Nikola Tesla" i da je… »
Slobodan sam kao lepa ruska budućnost: Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju, posle dve noći provedene na aerodromu u…

Slobodan sam kao lepa ruska budućnost: Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju, posle dve noći provedene na aerodromu u…

Danas 14.07.2023
Peter Nikitin, antiratni aktivista poreklom iz Rusije sa stalnim prebivalištem u Beogradu, pušten je da uđe u Srbiju, nakon što je bio na aerodromu od srede u noć. Slobodan sam kao lepa ruska budućnost, naveo je na svom Fejsbuk profilu. „Sada sam… »
Nikitin izjavio da ne zna razlog zabrane ulaska u Srbiju, kao ni zašto mu je sada omogućeno da uđe

Nikitin izjavio da ne zna razlog zabrane ulaska u Srbiju, kao ni zašto mu je sada omogućeno da uđe

Insajder 14.07.2023
Ruski antiratni aktivista Petar Nikitin, koji je 40 časova proveo na beogradskom aerodromu, jer mu nije bio dozvoljen ulazak u Srbiju u kojoj ima prijavljeno prebivalište, izjavio je da, kao što mu nisu bili saopšteni razlozi zabrane, nije mu rečeno… »
Nikitin prošao pasošku kontrolu i ušao u Srbiju, podneo žalbu na rešenje o zabrani ulaska

Nikitin prošao pasošku kontrolu i ušao u Srbiju, podneo žalbu na rešenje o zabrani ulaska

RTS 14.07.2023
Antiratni aktivista Pjotr Nikitin prošao je danas regularno pasošku kontrolu na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" i zvanično ušao na tlo Srbije, rekao je Fonetu njegov pravni zastupnik Marko Štambuk. Prema Štambukovim rečima, Nikitin je bez… »
Beogradski centar za ljudska prava potvrdio za Insajder: Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju

Beogradski centar za ljudska prava potvrdio za Insajder: Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju

Insajder 14.07.2023
Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin pušten je da uđe u Srbiju posle dve noći koje je proveo na beogradskom aerodromu, po povratku sa odmora u Portugalu. To su za Insajder potvrdili u Beogradskom centru za ljudska prava, koji su punomoćnici… »
Ruski antiratni aktivista pušten da uđe u Srbiju

Ruski antiratni aktivista pušten da uđe u Srbiju

Beta 14.07.2023
Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin saopštio je danas da mu je nakon zadržavanja na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla", gde se nalazio od srede, dozvoljeno da uđe u Srbiju. Nikitin je u video-obraćanju na svom Fejsbuk profilu rekao da je prošao… »
Dačić: Povodom Nikitina nijedna država nije kontaktirala Ministarstvo

Dačić: Povodom Nikitina nijedna država nije kontaktirala Ministarstvo

Insajder 14.07.2023
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da nema informacije da je Ambasada Holandije ili neke druge države kontaktirala njegovo ministarstvo povodom zabrane ulaska u Srbiju antiratnom ruskom aktivisti Peteru Nikitinu, inače… »
Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju

Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju

N1 Info 14.07.2023
Peter Nikitin, antiratni aktivista poreklom iz Rusije sa stalnim prebivalištem u Beogradu, pušten je da uđe u Srbiju, nakon što je bio na aerodromu od srede unoć. Slobodan sam kao lepa ruska budućnost, naveo je na svom Fejsbuk profilu. „Sada sam… »
Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju

Peter Nikitin pušten da uđe u Srbiju

Novi magazin 14.07.2023
Peter Nikitin, antiratni aktivista poreklom iz Rusije sa stalnim prebivalištem u Beogradu, pušten je da uđe u Srbiju, nakon što je bio na aerodromu od srede unoć. Slobodan sam kao lepa ruska budućnost, naveo je na svom Fejsbuk profilu. „Sada sam… »
Rusija i Srbija: Ruskom antiratnom aktivisti posle dva dana zadržavanja na aerodromu dozvoljeno da uđe u Srbiju

Rusija i Srbija: Ruskom antiratnom aktivisti posle dva dana zadržavanja na aerodromu dozvoljeno da uđe u Srbiju

Danas 14.07.2023
Posle 40 sati zadržavanja u bescarinskoj zoni aerodroma, Pjotru Nikitinu, ruskom antiratnom aktivisti sa stalnom adresom u Beogradu, u petak popodne dozvoljen je ulazak u Srbiju. „Slobodan sam kao lepa Rusija budućnosti“, rekao je Niktin u video… »
Nikitin prošao pasošku kontrolu i ušao u Srbiju

Nikitin prošao pasošku kontrolu i ušao u Srbiju

Euronews 14.07.2023
Antiratni aktivista Pjotr Nikitin prošao je danas regularno pasošku kontrolu na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" i zvanično ušao na tlo Srbije, rekao je FoNetu njegov pravni zastupnik Marko Štambuk. Prema Štambukovim rečima, Nikitin je bez… »
Dačić: Nemam informacije da se neko obratio Ministarstvu spoljnih poslova povodom Nikitina

Dačić: Nemam informacije da se neko obratio Ministarstvu spoljnih poslova povodom Nikitina

Euronews 14.07.2023
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić rekao je da nema informacije da se holandaska ambasada ili neka druga država obratila Ministarstvu spoljnih poslova u vezi sa slučajem Petra Nikitina. "Ja nemam takvih informacija, barem nisam dobio takve… »
Dačić o ruskom aktivisti: Nemam informacije da se neko obratio zbog Nikitina

Dačić o ruskom aktivisti: Nemam informacije da se neko obratio zbog Nikitina

RTS 14.07.2023
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić rekao je da nema informacije da se holandska ambasada ili neka druga država obratila Ministarstvu spoljnih poslova u vezi sa slučajem ruskog aktiviste Petra Nikitina za kojeg su mediji preneli da je zadržan na… »
Dačić: Povodom Nikitina nijedna strana država nije kontaktirala Ministarstvo spoljnih Srbije

Dačić: Povodom Nikitina nijedna strana država nije kontaktirala Ministarstvo spoljnih Srbije

Beta 14.07.2023
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da nema informacije da je Ambasada Holandije ili neke druge države kontaktirala njegovo ministarstvo povodom zabrane ulaska u Srbiju antiratnom ruskom aktivisti Peteru Nikitinu, inače… »
BCLJP: Zbog slučaja Petra Nikitina obratićemo se i međunarodnim institucijama

BCLJP: Zbog slučaja Petra Nikitina obratićemo se i međunarodnim institucijama

N1 Info 14.07.2023
Beogradski centar za ljudska prava (BCLJP) preuzeo je slučaj antiratnog aktiviste Petra Nikitina koji boravi na aerodromu "Nikola Tesla" otkad mu je zabranjen ulazak u Srbiju. Sonja Tošković iz BCLJP-a objasnila je u emisiji N1 Studio Live da je… »
Dačić: Nadležni imaju pravo da Nikitinu zabrane ulaz u Srbiju bez obrazloženja

Dačić: Nadležni imaju pravo da Nikitinu zabrane ulaz u Srbiju bez obrazloženja

N1 Info 14.07.2023
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da nema informacije da je Ambasada Holandije ili neke druge države kontaktirala njegovo ministarstvo povodom zabrane ulaska u Srbiju antiratnom ruskom aktivisti Petru Nikitinu, inače… »
Ministar spoljnih poslova Dačić o Niktinu: Niti smo nadležni niti nam se ko obratio

Ministar spoljnih poslova Dačić o Niktinu: Niti smo nadležni niti nam se ko obratio

Danas 14.07.2023
Ministarstvu spoljnih poslova se zbog slučaja aktiviste Petra Nikitna, koji je zadržan na beogradskom aerodromu, nije obratila ni ambasada Holandije, niti bilo ko drugi, rekao je danas ministar spoljnih poslova Ivica Dačić novinarima. „Nama se… »
N1 Studio Live (14.7.2023)

N1 Studio Live (14.7.2023)

N1 Info 14.07.2023
Ruski antiranti aktivista Petar Nikitin i dalje se nalazi na aerodromu "Nikola Tesla", nakon što mu je u noći između srede i četvrtka zabranjen ulazak u zemlju. Čućete kako je proveo noć i da li je bilo pokušaja deportacije. Misija Euleks… »
Ruski antiratni aktivista: Ovde me barem ne tuku

Ruski antiratni aktivista: Ovde me barem ne tuku

Vreme 14.07.2023
Srbija i Rusija Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin još uvek je na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla". Kako kaže, srpska granička policija je veoma ljubazna, što ga je podsetilo i na ruske policajce koji su "dobri ljudi sa odvratnim… »
Nikitin za Insajder: Moji advokati danas podnose žalbu

Nikitin za Insajder: Moji advokati danas podnose žalbu

Insajder 14.07.2023
Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin proveo je drugu noć na Beogradskom aerodromu. U izjavi za Insajder kaže da da će njegovi advokati danas podneti žalbu na odluku MUP-a kojom mu je u sredu uveče zabranjen ulazak u Srbiju gde živi od 2016, a od… »
Rusija i Srbija: Ruski antiratni aktivista već dva dana na aerodromu pošto mu je zabranjen ulazak u zemlju, iako živi u…

Rusija i Srbija: Ruski antiratni aktivista već dva dana na aerodromu pošto mu je zabranjen ulazak u zemlju, iako živi u…

Danas 14.07.2023
Pjotru Nikitinu, ruskom antiratnom aktivisti sa stalnom adresom u Beogradu, u četvrtak u noć je zabranjen je ulazak u Srbiju, iako u zemlji živi već sedam godina i od tada boravi u bescarinskoj zoni aerodroma. „Svaki dan traže da sednem na prvi let… »
Advokat Čedomir Stojković za Danas o slučaju ruskog aktiviste: Ako hoće, MUP može da poništi odluku

Advokat Čedomir Stojković za Danas o slučaju ruskog aktiviste: Ako hoće, MUP može da poništi odluku

Danas 14.07.2023
Advokat Čedomir Stojković, koji zastupa ruskog aktivistu, kome je zabranjen ulazak u Srbiju i koji se i dalje nalazi na beogradskom aerodromu “Nikola Tesla”, kaže za Danas da nema novih informacija u vezi sa slučajem Petera Nikitina. “Peter ne… »
Ruski antiratni aktivista nepoželjan u Srbiji

Ruski antiratni aktivista nepoželjan u Srbiji

Dojče vele 14.07.2023
Ruskom antiratnom aktivisti Peteru Nikitinu zabranjen je ulazak u Srbiju u kojoj živi već sedam godina. Nikitin veruje da je u pitanju gušenje slobode govora za račun Rusije. Institucije Srbije se ne oglašavaju. Peter Nikitin već više od 24 sata… »
Ruski aktivista Peter Nikitin, koji se i dalje nalazi na aerodromu, za Danas: Osećam se dobro, prijatelji mi doneli hranu i…

Ruski aktivista Peter Nikitin, koji se i dalje nalazi na aerodromu, za Danas: Osećam se dobro, prijatelji mi doneli hranu i…

Danas 14.07.2023
Petar Nikitin, ruski antiratni aktivista sa stalnim prebivalištem u Beogradu, i dalje se nalazi na aerodromu „Nikola Tesla“, nakon što mu je u noći između srede i četvrtka zabranjen ulazak u zemlju. Podsetimo, Nikitinu, inače osnivaču Ruskog… »
Nikitin još na aerodromu: „Nova gajba ni približno komforna kao ona na Vračaru“

Nikitin još na aerodromu: „Nova gajba ni približno komforna kao ona na Vračaru“

N1 Info 14.07.2023
Petar Nikitin, antiratni aktivista poreklom iz Rusije sa stalnim prebivalištem u Beogradu, i dalje se nalazi na aerodromu "Nikola Tesla", nakon što mu je u noći između srede i četvrtka zabranjen ulazak u zemlju. „Nema nikakvih suštinskih vesti… »
Ruski aktivista zatočen drugu noć na beogradskom aerodromu: „Ja nemam gde da se vratim, u Srbiji je moj dom“ VIDEO

Ruski aktivista zatočen drugu noć na beogradskom aerodromu: „Ja nemam gde da se vratim, u Srbiji je moj dom“ VIDEO

Nova 14.07.2023
Ruski antiratni aktivista Petar Nikitin koji godinama živi u Srbiji i kritikuje Putina i rat u Ukrajini, zadržan je na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" po povratku sa odmora. Kaže da mu je BIA bez osnova zabranila ulazak u Srbiju. Na ničijoj… »
Pravnik o Peteru Nikitinu: Problematično je što BIA ne mora da obrazloži zabranu ulaska u Srbiju

Pravnik o Peteru Nikitinu: Problematično je što BIA ne mora da obrazloži zabranu ulaska u Srbiju

Danas 13.07.2023
Pravnik koji se bavi ljudskim pravima Nikola Kovačević izjavio je danas da je u slučaju ruskog antiratnog aktiviste Petera Nikitina, kome je Bezbednosno-informativna agencija (BIA) zabranila ulazak u Srbiju, problematično to što zakon omogućava da… »

Vesti dana »