Povezane vesti

Opozicija i antiratni aktivisti zahtevaju da se Nikitinu odobri ulazak u Srbiju

Opozicija i antiratni aktivisti zahtevaju da se Nikitinu odobri ulazak u Srbiju

Slobodna Evropa 13.07.2023
Deo opozicije u Srbiji i antiratni aktivisti uputili su zahtev vlastima u Srbiji da se osnivaču Ruskog demokratskog društva Peteru Nikitinu odobri ulazak u državu. Nikitinu je 13. jula, kako je izjavio za Radio Slobodna Evropa (RSE), zabranjen ulazak u… »
Pripadnici BIA počinili krivično delo zbog zadržavanja Petera Nikitina

Pripadnici BIA počinili krivično delo zbog zadržavanja Petera Nikitina

Vreme 13.07.2023
Saopštenje Grupe Oktobar Proterivanje bilo koje osobe kojoj je odobreno stalno nastanjenje u Srbiji se može vršiti samo na osnovu sudske odluke – a ta odluka ne postoji. Protiv Petera Nikitina nikada nije pokrenut čak ni bilo kakav sudski postupak… »
N1 Studio Live (13.7.2023)

N1 Studio Live (13.7.2023)

N1 Info 13.07.2023
Ruskom antiratnom aktivisti Peteru Nikitinu, osnivaču Ruskog demokratskog društva, nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako ima stalno prebivalište u našoj zemlji. Kao razlog zabrane navedena je "zaštitna mera udaljenja, mera bezbednosti proterivanja… »
Nikitin smatra da je odluka o zabrani ulaska u Srbiju doneta zbog njegovih političkih stavova, BIA i MUP zasad bez odgovora

Nikitin smatra da je odluka o zabrani ulaska u Srbiju doneta zbog njegovih političkih stavova, BIA i MUP zasad bez odgovora

Insajder 13.07.2023
Osnivač Ruskog demokratskog društva i ruski antiratni aktivista Petar Nikitin, nakon što mu je prethodne noći zabranjen ulazak u Srbiju, rekao je za Insajder da smatra da je reč o nezakonitoj odluci koja je doneta zbog, kako navodi, njegovih… »
Ruski aktivista Nikitin otkriva za Nova.rs šta se dešava na aerodromu nakon zabrane ulaska u Srbiju: „Učestvovao sam na…

Ruski aktivista Nikitin otkriva za Nova.rs šta se dešava na aerodromu nakon zabrane ulaska u Srbiju: „Učestvovao sam na…

Nova 13.07.2023
Ruski antiratni aktivista, Beograđanin, Petar Nikitin, zadržan je sinoć na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" i zabranjen mu je ulazak u Srbiju. Od tada se nalazi u pograničnoj zoni aerodroma, pod nadzorom policije, a kako kaže, dva glavna osećaja… »
Ruskom antiratnom aktivisti iz Beograda Petru Nikitinu zabranjen ulazak u Srbiju

Ruskom antiratnom aktivisti iz Beograda Petru Nikitinu zabranjen ulazak u Srbiju

Glas Amerike 13.07.2023
Beograd — Petru Nikitinu, ruskom antiratnom aktivisti i osnivaču Ruskog demokratskog društva, nastanjenom u Beogadu, pogranične vlasti Srbije zabranile su ulazak u zemlju na Beogradskom aerodromu bez ikakvog dodatnog objašnjenja. Nikitin u izjavi za… »
Rus koji se bori za Ukrajince: Ko je Peter Nikitin, ruski aktivista kome je BIA zabranila ulazak u Srbiju?

Rus koji se bori za Ukrajince: Ko je Peter Nikitin, ruski aktivista kome je BIA zabranila ulazak u Srbiju?

Danas 13.07.2023
Ruskom antiratnom aktivistu Peteru Nikitinu, osnivaču Ruskog demokratskog društva, nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako ima stalno prebivalište u našoj zemlji. Njemu je izdata mera poroterivanja iz Srbije. On se od noćas nalazi na beogradskom… »
Rusija i Srbija: Ruskom antiratnom aktivisti zabranjen ulazak u zemlju, iako živi u Srbiji

Rusija i Srbija: Ruskom antiratnom aktivisti zabranjen ulazak u zemlju, iako živi u Srbiji

Radio 021 13.07.2023
Pjotr Nikitin, koji je u više navrata bio učesnik i organizator protesta zbog ruske invazije u Srbiji, zadržan je na aerodromu u Beogradu, iako već sedam godina živi u zemlji. Pjotru Nikitinu, ruskom antiratnom aktivisti sa stalnom adresom u… »
Ruski aktivista i dalje zatočen na aerodromu: BIA očigledno prati naredbe Moskve

Ruski aktivista i dalje zatočen na aerodromu: BIA očigledno prati naredbe Moskve

N1 Info 13.07.2023
Petar Nikitin, antiratni aktivista poreklom iz Rusije sa prebivalištem u Beogradu, kom je noćas zabranjen ulazak u Srbiju, za N1 kaže da je i dalje na aerodromu "Nikola Tesla" i da nema "apsolutno nikakve informacije" o razlozima za takvu odluku… »
Srbija zabranila ulazak ruskom antiratnom aktivisti Nikitinu

Srbija zabranila ulazak ruskom antiratnom aktivisti Nikitinu

Al Jazeera 13.07.2023
Pjotr Nikitin poznat je javnosti Srbije po učestvovanju u brojnim antiratnim protestima u Beogradu, uz osudu ruske invazije na Ukrajinu i pozive za prekid ratnih sukoba. Ruskom antiratnom aktivisti Pjotru Nikitinu srbijanska granična policija u… »
Milivojeviću nije dozvoljeno da obiđe Nikitina: BIA oružje antievropske politike

Milivojeviću nije dozvoljeno da obiđe Nikitina: BIA oružje antievropske politike

Novi magazin 13.07.2023
Poslaniku Demokratske stranke Srđanu Milivojeviću nije dozvoljeno da poseti ruskog antiraktnog aktivistu Petra Nikitina koji se od noćas nalazi na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" pošto mu je zabranjen ulazak u Srbiju gde inače ima stalno… »
Milivojeviću nije dozvoljeno da obiđe Nikitina: BIA oružje antievropske politike

Milivojeviću nije dozvoljeno da obiđe Nikitina: BIA oružje antievropske politike

N1 Info 13.07.2023
Poslaniku Demokratske stranke Srđanu Milivojeviću nije dozvoljeno da poseti ruskog antiraktnog aktivistu Petra Nikitina koji se od noćas nalazi na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" pošto mu je zabranjen ulazak u Srbiju gde inače ima stalno… »
Reakcije na zadržavanje ruskog antiratnog aktiviste na aerodromu: Beograd u službi Kremlja

Reakcije na zadržavanje ruskog antiratnog aktiviste na aerodromu: Beograd u službi Kremlja

Radio 021 13.07.2023
Stranke i udruženja reagovale su na zadržavanje ruskog antiratnog aktiviste Petera Nikitina na beogradskom aerodromu. PSG: Razlozi za zabranu ulaska Nikitinu povezani sa antiputinovskim aktivizmom Pokret slobodnih građana smatra nedopustivom i… »
Ruskom antiratnom aktivisti zabranjen ulazak u Srbiju

Ruskom antiratnom aktivisti zabranjen ulazak u Srbiju

Vreme 13.07.2023
Srbija i Rusija Ruskom antiratnom aktivisti Peteru Nikitinu, osnivaču Ruskog demokratskog društva, nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako je uredno prijavljen i ima stalni boravak. Peter Nikitin ruski antiratni aktivista rekao je da mu je uručeno rešenje… »
Vulin zabranio ulazak antiputinovskom aktivistu

Vulin zabranio ulazak antiputinovskom aktivistu

SEEbiz 13.07.2023
BEOGRAD - Ruskom antiratnom aktivisti Pjotru Nikitinu srbijanska granična policija u četvrtak je u Zračnoj luci "Nikola Tesla" zabranila ulazak u zemlju, unatoč tome što već više godina ima stalni boravak u Srbiji. Pjotr Nikitin poznat je javnosti… »
Advokat Čedomir Stojković: Srbija povredila zakon, prema Petru Nikitinu pripadnici BIA počinili krivično delo

Advokat Čedomir Stojković: Srbija povredila zakon, prema Petru Nikitinu pripadnici BIA počinili krivično delo

Danas 13.07.2023
Po zahtevu Bezbednosno informativne agencije (BIA) jutros je Petru Nikitinu, državljaninu Holandije, kojem je odlukom Republike Srbije odobreno stalno nastanjenje u Srbiji, zabranjen ulaz u Srbiju, i po zahtevu BIA izdat nalog za deportaciju… »
Antiratni aktivisti: BIA maltretira Petra Nikitina samo zato što je protiv rata

Antiratni aktivisti: BIA maltretira Petra Nikitina samo zato što je protiv rata

N1 Info 13.07.2023
Udruženje „Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata“ (RUBS Protiv rata) ocenilo je da je jedini razlog zašto je Petru Nikitinu, ruskom antiratnom aktivisti koji živi u Beogradu, zabranjen ulazak u Srbiju, to što je organizovao proteste… »
Ruski antiratni aktivista kaže da ostaje na aerodromu nakon što mu zabranjen ulaz u Srbiju

Ruski antiratni aktivista kaže da ostaje na aerodromu nakon što mu zabranjen ulaz u Srbiju

Radio 021 13.07.2023
Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin, kome je granična policija na aerodromu odbila ulazak u Srbiju, izjavio je da je odlučio da ostane tu do daljeg. On je FoNetu izjavio da će na aerodromu sačekati advokata i da će se žaliti na odluku o zabrani… »
Udruženje: Srpske vlasti da ukinu Nikitinu zabranu ulasku u Srbiju

Udruženje: Srpske vlasti da ukinu Nikitinu zabranu ulasku u Srbiju

Beta 13.07.2023
Udruženje "Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata" zatražilo je danas od srpskih vlasti da antiratnom aktivisti poreklom iz Rusije Petru Nikitinu ukinu zabranu ulaska u Srbiju. To udruženje je u saopštenju navelo da je Nikitinu noćas na… »
Ruski aktivista Peter Nikitin za Danas nakon što mu zabranjen ulazak u Srbiju: „Bar me ne tuku, podnosim tužbu protiv…

Ruski aktivista Peter Nikitin za Danas nakon što mu zabranjen ulazak u Srbiju: „Bar me ne tuku, podnosim tužbu protiv…

Danas 13.07.2023
„Bar me ovde ne tuku i ljubazni su policajci sa mnom“, kaže za Danas Peter Nikitin, ruski antiratni aktivista i jedan od lidera pro-ukrajinskih protesta u Beogradu, kome je jutros na aerodromu „Nikola Tesla“, Bezbednosno-informativna agencija… »
Ruski aktivista kom je zabranjen ulazak u Srbiju najavio tužbu protiv MUP: „Bar me ovde ne tuku“

Ruski aktivista kom je zabranjen ulazak u Srbiju najavio tužbu protiv MUP: „Bar me ovde ne tuku“

Nova 13.07.2023
„Bar me ovde ne tuku i ljubazni su policajci sa mnom“, kaže za Danas Peter Nikitin, ruski antiratni aktivista i jedan od lidera pro-ukrajinskih protesta u Beogradu, kome je jutros na aerodromu „Nikola Tesla“, zabranjen ulazak u Srbiju. Nikitinu… »
Udruženje „Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata“: Srpske vlasti da ukinu Nikitinu zabranu ulasku u Srbiju

Udruženje „Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata“: Srpske vlasti da ukinu Nikitinu zabranu ulasku u Srbiju

Danas 13.07.2023
Udruženje „Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata“ zatražilo je danas od srpskih vlasti da antiratnom aktivisti poreklom iz Rusije Petru Nikitinu ukinu zabranu ulaska u Srbiju. To udruženje je u saopštenju navelo da je Nikitinu… »
Nikitin: Zabranjen mi je ulazak u Srbiju, ostajem na aerodromu i čekam prinudnu deportaciju ako treba

Nikitin: Zabranjen mi je ulazak u Srbiju, ostajem na aerodromu i čekam prinudnu deportaciju ako treba

Euronews 13.07.2023
Ruski antiratni aktivista Pjotr Nikitin objavio je na svom Fejsbuk nalogu da mu je granična policija jutros na aerodromu "Nikola Tesla" odbila ulazak u Srbiju, a kao razlog zabrane navedena je "zaštitna mera udaljenja, mera bezbednosti proterivanja… »
Advokat Čedomir Stojković za Danas o slučaju ruskog aktiviste kome je zabranjen ulazak u Srbiju

Advokat Čedomir Stojković za Danas o slučaju ruskog aktiviste kome je zabranjen ulazak u Srbiju

Danas 13.07.2023
Ruskom antiratnom aktivistu Peteru Nikitinu, osnivaču Ruskog demokratskog društva, nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako ima stalno prebivalište u našoj zemlji. On se trenutno nalazi na aerodromu “Nikola Tesla” u Beogradu. Advokat Čedomir… »
Ruski antiratni aktivista za N1: Rečeno mi da je BIA odlučila da me ne pušta u Srbiju

Ruski antiratni aktivista za N1: Rečeno mi da je BIA odlučila da me ne pušta u Srbiju

Beta 13.07.2023
Ruskom antiratnom aktivisti Peteru Nikitinu, osnivaču Ruskog demokratskog društva, nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako ima stalno prebivalište, objavila je televizija N1. Nikitin je sa beogradskog aerodroma "Nikola Tesla", gde boravi otkad se noćas… »
BIA zabranila ulazak u Srbiju ruskom antiratnom aktivisti koji živi u Beogradu

BIA zabranila ulazak u Srbiju ruskom antiratnom aktivisti koji živi u Beogradu

Danas 13.07.2023
Ruskom antiratnom aktivistu Peteru Nikitinu, osnivaču Ruskog demokratskog društva, nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako ima stalno prebivalište u našoj zemlji. Nikitin se uključio u Novi dan TV N1 sa beogradskog aerodroma „Nikola Tesla“, gde… »
Antiratnom aktivisti Peteru Nikitinu zabranjen ulazak u Srbiju, preti mu deportacija

Antiratnom aktivisti Peteru Nikitinu zabranjen ulazak u Srbiju, preti mu deportacija

Radio 021 13.07.2023
Pravniku i antiratnom aktivisti Peteru Nikitinu zabranjen je ulazak u Srbiju. On je zadržan na Aerodromu "Nikola Tesla" prilikom povratka s godišnjeg odmora i sada mu preti deportacija. Nikitin je o situaciji na aerodromu javnost obavestio putem… »
Ruski antiratni aktivista: BIA mi zabranila ulazak u Srbiju, iako imam stalno prebivalište u Beogradu

Ruski antiratni aktivista: BIA mi zabranila ulazak u Srbiju, iako imam stalno prebivalište u Beogradu

Insajder 13.07.2023
Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin, osnivač Ruskog demokratskog društva, izjavio je da mu nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako ima stalno prebivalište u Beogradu. Nikitin se uključio u program televizije N1 sa beogradskog aerodroma "Nikola Tesla"… »
BIA zabranila ulazak u Srbiju ruskom antiratnom aktivisti koji živi u Beogradu

BIA zabranila ulazak u Srbiju ruskom antiratnom aktivisti koji živi u Beogradu

N1 Info 13.07.2023
Ruskom antiratnom aktivistu Peteru Nikitinu, osnivaču Ruskog demokratskog društva, nije dozvoljen ulazak u Srbiju iako ima stalno prebivalište u našoj zemlji. Nikitin se uključio u Novi dan TV N1 sa beogradskog aerodroma „Nikola Tesla“, gde… »
Drama na beogradskom aerodromu, zadržan ruski aktivista: „Neću u Frankfurt, ovde su mi deca“ VIDEO

Drama na beogradskom aerodromu, zadržan ruski aktivista: „Neću u Frankfurt, ovde su mi deca“ VIDEO

Nova 13.07.2023
Ruski antiratni aktivista Petar Nikitin, jedan od osnivača Ruskog demokratskog društva, zadržan je noćas na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" kada je pokušao da uđe u Srbiju, gde živi duži niz godina. „Nakon godišnjeg odmora koji sam proveo… »

Vesti dana »