Povezane vesti

Slučaj dr Ranke Radulović: Narušeno poverenje u čitav sistem (VIDEO)

Slučaj dr Ranke Radulović: Narušeno poverenje u čitav sistem (VIDEO)

Insajder 23.05.2023
U školu je upućen tim najboljih stručnjaka obučenih za krizne intervencije, deca će dobiti adekvatnu psihološku podršku, u slučaju škole "Vladislav Ribnikar" sistem nije zakazao - uveravali su nas najviši državni zvaničnici posle tragedije u… »
Grujičić objasnila kako je izgledala terapija sa učenicima i kako je psihoterapeutkinja došla u "Ribnikar"

Grujičić objasnila kako je izgledala terapija sa učenicima i kako je psihoterapeutkinja došla u "Ribnikar"

Telegraf 23.05.2023
Grujičić se osvrnula i na muzikoterapiju koju je dva dana nakon masovnog ubistva u školi sa jednom grupom dece sprovela doktorka Ranka Radulović iz Klinike za psihoterapiju. Ministarka zdravlja Danica Grujičić na sednici Skupštine Srbije objasnila… »
Piše Miljana Nešković: Maltretiranje muzikom i „muzičkom divom“

Piše Miljana Nešković: Maltretiranje muzikom i „muzičkom divom“

Nova 23.05.2023
U nedelju je u Utisku nedelje gostovao Slobodan Negić, otac ubijene Sofije Negić iz OŠ "Vladislav Ribnikar" i posle njegovih reči je sve moralo da stane. Govorio je o tome kako je Ministarstvo zdravlja poslalo dr Ranku Radulović, koja je dva dana… »
Neka deca se još nalaze u stanju šoka i neverice

Neka deca se još nalaze u stanju šoka i neverice

Politika 23.05.2023
U ovom trenutku na terapiju ide 11 učenika iz sedmog dva, u razgovoru za naš list ističe dr Nikola Petrović, profesor na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu i jedan od koordinatora tima za psihološke krizne intervencije u… »
Mislio sam da sam dobar čovek - potresno priznanje igora jurića: "Slobodan je tiho izgovarao ono što svi znamo"

Mislio sam da sam dobar čovek - potresno priznanje igora jurića: "Slobodan je tiho izgovarao ono što svi znamo"

Mondo 23.05.2023
Igor Jurić gostovao je sa Slobodanom Negićem, ocem ubijene devojčice u "Utisku nedelje". Igor Jurić gostovao je sa Slobodanom Negićem, ocem ubijene devojčice u "Utisku nedelje". Igor Jurić, gostovao je u "Utisku nedelje" zajedno sa Slobodanom… »
Ko je Ranka Radulović – „doktorka koju niko nije znao“ pre tragedije u „Ribnikaru“?

Ko je Ranka Radulović – „doktorka koju niko nije znao“ pre tragedije u „Ribnikaru“?

Danas 23.05.2023
„Kad sam pitao ko je dr Ranka Radulović, niko nije znao“, deo je potresnog iskaza Slobodana Negića, oca devojčice ubijene u školi “Vladislav Ribnikar” u „Utisku nedelje“. Negić je, između ostalog, govorio o tome da je u školu poslata… »
Grujičić: Doktorka deci pustila pesmu sa ekskurzije, nije bilo pevanja

Grujičić: Doktorka deci pustila pesmu sa ekskurzije, nije bilo pevanja

Novi magazin 23.05.2023
Ministarka zdravlja Danica Grujičić izjavila je da je doktorka Ranka Radulović 5. maja procenila da bi bilo dobro da daci iz beogradske osnovne škole u kojoj se dva dana pre toga dogodilo masovno ubistvo, poslušaju jednu narodnu pesmu koju su pevali… »
Danica Grujičić o grupnoj seansi u "Ribnikaru": "Bilo je dece koja su imala krivicu preživelih. Muzika je puštena preko…

Danica Grujičić o grupnoj seansi u "Ribnikaru": "Bilo je dece koja su imala krivicu preživelih. Muzika je puštena preko…

Blic 23.05.2023
- O tome koga ćemo poslati u školu "Vladislav Ribnikar" odlučivali su direktorka Instituta za mentalno zdravlje Milica Pejić, koja je prvih dana bila lično tamo, kao i profesor Milan Latas. Poslali smo kliničke psihologe, doktore nauka, primarijuse… »
Danica Grujičić o grupnoj seansi u "Ribnikaru": "Bilo je dece koja su imala krivicu preživelih. Muzika je puštena preko…

Danica Grujičić o grupnoj seansi u "Ribnikaru": "Bilo je dece koja su imala krivicu preživelih. Muzika je puštena preko…

Blic 23.05.2023
- O tome koga ćemo poslati u školu "Vladislav Ribnikar" odlučivali su direktorka Instituta za mentalno zdravlje Milica Pejić, koja je prvih dana bila lično tamo, kao i profesor Milan Latas. Poslali smo kliničke psihologe, doktore nauka, primarijuse… »
Oglasila se Ministarka Grujičić o grupnoj seansi u "ribnikaru": "Puštena je muzika preko telefona, nije bilo pevanja"

Oglasila se Ministarka Grujičić o grupnoj seansi u "ribnikaru": "Puštena je muzika preko telefona, nije bilo pevanja"

Kurir 23.05.2023
BEOGRAD - Ministarka zdravlja Danica Grujičić izjavila je da je doktorka Ranka Radulović 5. maja procenila da bi bilo dobro da đaci iz beogradske osnovne škole u kojoj se dva dana pre toga dogodilo masovno ubistvo, poslušaju jednu narodnu pesmu koju… »
Grujičić: Muzikoterapija je priznati tretman, o tome da li je bila potrebna biće stručni nadzor

Grujičić: Muzikoterapija je priznati tretman, o tome da li je bila potrebna biće stručni nadzor

Radio 021 23.05.2023
Ministarka zdravlja Danica Grujičić izjavila je da je posle masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar" formiran tim iskusnih stručnjaka kako bi se pružila psihološka pomoć svima kojima je potrebna. Kako je navela, o tome da li je bila potrebna… »
Grujičić: Doktorka deci pustila pesmu sa ekskurzije, nije bilo pevanja

Grujičić: Doktorka deci pustila pesmu sa ekskurzije, nije bilo pevanja

Danas 23.05.2023
Ministarka zdravlja Danica Grujičić izjavila je da je doktorka Ranka Radulović 5. maja procenila da bi bilo dobro da đaci iz beogradske osnovne škole u kojoj se dva dana pre toga dogodilo masovno ubistvo, poslušaju jednu narodnu pesmu koju su pevali… »
Grujičić: O tome da li je bila potrebna muzikoterapija, odlučivaće spoljašnji stručni nadzor

Grujičić: O tome da li je bila potrebna muzikoterapija, odlučivaće spoljašnji stručni nadzor

Insajder 23.05.2023
Ministarka zdravlja Danica Grujičić danas je u Skupštini Srbije istakla da je posle masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" formiran tim iskusnih stručnjaka kako bi se pružila psihološka pomoć svima kojima je potrebna, a da će o… »
Grujičić: Doktorka deci pustila pesmu sa ekskurzije, nije bilo pevanja u školi

Grujičić: Doktorka deci pustila pesmu sa ekskurzije, nije bilo pevanja u školi

N1 Info 23.05.2023
Ministarka zdravlja Danica Grujičić izjavila je da je dr Ranka Radulović 5. maja procenila da bi bilo dobro da đaci iz OŠ "Vladislav Ribnikar" čuju jednu narodnu pesmu koju su pevali na ekskurziji, ali nije bilo pevanja. Grujičić je u Skupštini… »
Grujičić: Bilo je dece koja su imala krivicu preživelih, seansa im je pomogla

Grujičić: Bilo je dece koja su imala krivicu preživelih, seansa im je pomogla

Dnevnik 23.05.2023
BEOGRAD: Ministarka zdravlja Danica Grujičić danas je u Skupstini Srbije istakla da je posle masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" formiran tim iskusnih stručnjaka kako bi se pružila psihološka pomoć svima kojima je potrebna, a da… »
"Podela je u oku: Posmatrača!" Majka učenika iz "Ribnikara" o povratku u školu: Odlazak na nastavu ne znači pretvaranje da…

"Podela je u oku: Posmatrača!" Majka učenika iz "Ribnikara" o povratku u školu: Odlazak na nastavu ne znači pretvaranje da…

Blic 23.05.2023
Jelena Radulović, majka učenika OŠ "Vladislav Ribnikar" istakla je da povratak u školu nije referendumsko pitanje i da je važno ne praviti podele u tome da li je neko za povratak u školu ili ne. Ona je istakla da deci koja žele da se vrate svojoj… »
Šta će biti sa nastavom u Ribnikaru: Deo dece u klupama, bez ocenjivanja, deo roditelja i dalje traži prekid nastave

Šta će biti sa nastavom u Ribnikaru: Deo dece u klupama, bez ocenjivanja, deo roditelja i dalje traži prekid nastave

Euronews 23.05.2023
Nastavljena je nastava u OŠ Vladislav Ribnikar u kojoj se pre 20 dana dogodila tragedija u kojoj je ubijeno devetoro dece i čuvar škole. Međutim, na časove ipak ne dolaze svi đaci, jer se deo roditelja protivi nastavku školske godine. Pokrenuli su… »
"Moralna odgovornost je na nosiocima ovog sistema" Andonovski: Postavljamo nestručne ljude da se sad bave decom (video)

"Moralna odgovornost je na nosiocima ovog sistema" Andonovski: Postavljamo nestručne ljude da se sad bave decom (video)

Kurir 23.05.2023
Ministarstvo prosvete je saopštilo da učenici OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru ne moraju prisustvovati nastavi ako nisu spremni za to, nakon masakra koji se dogodio u školi 3. maja. Prosvetna inspekcija je proverila navode i pritužbe roditelja, a… »
Majka učenice i neuropsihijatar suočili mišljenja: Zašto deca iz Ribnikara (ne)treba da se vrate u školu?!

Majka učenice i neuropsihijatar suočili mišljenja: Zašto deca iz Ribnikara (ne)treba da se vrate u školu?!

Nova 23.05.2023
Potoje očigleno dve grupe roditelja, oni koji su za to da se deca što pre vrate u školu i da se vrate toj svakodnevnoj rutini i oni potpisnici inicijative koji smatraju da bi škola trebalo da bude završena onog trećeg maja kada se dogodio ovaj… »
Šta Amerikanci rade sa školama u kojima je došlo do masakra?

Šta Amerikanci rade sa školama u kojima je došlo do masakra?

Telegraf 23.05.2023
U jednom trenutku, časovi moraju da se nastave, a pitanje koje muči sve posle svake tragedije jeste da li uopšte i kada škola, u kojoj je došlo do masakra, treba da se otvori. Nakon masakra u Osnovnoj školi " Vladislav Ribnikar" na Vračaru 3. maja… »
Igor Jurić o Slobodanu Negiću: Mislio sam da sam dobar čovek, dok nisam upoznao Sofijinog tatu

Igor Jurić o Slobodanu Negiću: Mislio sam da sam dobar čovek, dok nisam upoznao Sofijinog tatu

Danas 23.05.2023
Osnivač Fondacije „Tijana Jurić“ Igor Jurić osvrnuo se na nedavno gostovanje u emisiji „Utisak nedelje“ i na svom Fejsbuk profilu napisao da je mislio da je dobar čovek dok nije upoznao Slobodana Negića, oca devojčice koja je 3. maja… »
Mislio sam da sam dobar čovek, dok nisam upoznao Sofijinog tatu: Ni ja nisam Igor, već Tijanin otac

Mislio sam da sam dobar čovek, dok nisam upoznao Sofijinog tatu: Ni ja nisam Igor, već Tijanin otac

Telegraf 23.05.2023
Emotivan status Igora Jurića o Slobodanu Negiću, ocu devojčice Sofije koja je ubijena u školi na Vračaru. Mislio sam da sam dobar čovek. Dok nisam upoznao Sofijinog tatu, Slobodana... Ovo je samo početak statusa Igora Jurića, oca ubijene Tijane… »
Igor Jurić: Mislio sam da sam dobar čovek, dok nisam upoznao Sofijinog tatu

Igor Jurić: Mislio sam da sam dobar čovek, dok nisam upoznao Sofijinog tatu

N1 Info 23.05.2023
Igor Jurić, osnivač Fondacije "Tijana Jurić", napisao je na svom Fejsbuk profilu da je mislio da je dobar čovek dok, gostujući u "Utisku nedelje", nije upoznao Slobodana Negića, oca devojčice koja je 3. maja stradala u zločinu u Osnovnoj školi… »
Mediji: Vučić danas s porodicama žrtava masakra u Mladenovcu i Smederevu

Mediji: Vučić danas s porodicama žrtava masakra u Mladenovcu i Smederevu

Danas 23.05.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovara sa porodicama ubijenih u Mladenovcu i Smederevu, prenosi B92. Podsećamo, samo dan nakon masovne pucnjave u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“, dok su se građani Srbije još oporavljali od događaja u… »
Bizarna doktorka Ranka Radulović nudi terapiju žalosti zbog rođenja mrtvog deteta, a sve to masno naplaćuje

Bizarna doktorka Ranka Radulović nudi terapiju žalosti zbog rođenja mrtvog deteta, a sve to masno naplaćuje

Nova 23.05.2023
Psihijatar i psihoterapeut Ranka Radulović, svega nekoliko dana nakon masovne pucnjave u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", u kojoj je ubijeno 10 dece i čuvar, puštala je nekim od učenika te škole krajnje neprimerenu muziku kako bi se "povezali s… »
„Zagrlili smo se i zajedno plakali, jecali i u tišini tešili jedan drugog“: Emotivna poruka Igora Jurića nakon emisije…

„Zagrlili smo se i zajedno plakali, jecali i u tišini tešili jedan drugog“: Emotivna poruka Igora Jurića nakon emisije…

Nova 23.05.2023
U verovatno najpotresnijoj epizodi emisije Utisak nedelje, jedan od gostiju bio je Igor Jurić, osnivač fondacije "Tijana Jurić", koji kaže da za sebe da je mislio da je bio dobar čovek, sve dok nije upoznao Slobodana Negića, oca jedne od 11 žrtava… »
Naslovne strane za utorak 23. maj 2023. godine

Naslovne strane za utorak 23. maj 2023. godine

Beta 23.05.2023
Beogradski dnevni listovi na naslovnim stranama današnjih izdanja najviše pišu o dešavanjima nakon masakra u OŠ "Vladislav Ribnikar", pripremama za veliki miting Srpske napredne stranke i o protestu opozicije "Srbija protiv nasilja". ALO - "U školu… »
"Pokušaću da naučim da budem dobar kao on": Potresna izjava Igora Jurića o ocu ubijene Sofije: "Kad smo se upoznali…

"Pokušaću da naučim da budem dobar kao on": Potresna izjava Igora Jurića o ocu ubijene Sofije: "Kad smo se upoznali…

Blic 23.05.2023
Igor Jurić, osnivač Fondacije "Tijana Jurić" i direktor Centra za nestalu i zlostavljanu decu gostovao je u emisiji "Utisak nedelje" zajedno sa Slobodanom Negićem, ocem devojčice koja je ubijena u pucnjavi u OŠ "Vladislav Ribnikar". Nakon toga… »
Tri opcije za đake iz "ribnikara": Roditelji podeljeni oko modela nastavka školske godine: "Svako od nas drugačije iznosi i…

Tri opcije za đake iz "ribnikara": Roditelji podeljeni oko modela nastavka školske godine: "Svako od nas drugačije iznosi i…

Blic 23.05.2023
Nakon tragičnog događaja u beogradskoj osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” kada je trinaestogodišnjak usmrtio devetoro đaka i čuvara škole, a ranio još šestoro, podeljena su mišljenja o tome da li deca treba da se vrate u klupe. Prvi… »
Da li direktorka "Ribnikara" treba da podnese ostavku? Mišljenja podeljena, evo šta kaže Savet roditelja

Da li direktorka "Ribnikara" treba da podnese ostavku? Mišljenja podeljena, evo šta kaže Savet roditelja

Telegraf 23.05.2023
Predsednik Sasveta Roditelja OŠ "Vladislav Ribnikar" smatra da ostavka ne treba da bude moralni čin. Republička prosvetna inspekcija počela je juče vanredni inspekciji nadzor nad radom Osnovne škole "Vladislav Ribnikar", u kojoj se 3. maja dogodila… »
Ribnikar: Deca koja ne mogu da idu na nastavu - ne moraju, prosvetna inspekcija ušla u školu, moguća smena direktorke

Ribnikar: Deca koja ne mogu da idu na nastavu - ne moraju, prosvetna inspekcija ušla u školu, moguća smena direktorke

Kurir 23.05.2023
Učenici OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru u kojoj se 3. maja dogodio masakr ne moraju da dolaze na nastavu ukoliko za to nisu spremni, saopštilo je Ministarstvo prosvete. Prosvetna inspekcija juče je u školi proveravala sve navode i pritužbe svih… »
Da li je 15 dana do kraja školske godine bitnije od psihičkog zdravlja i dobrobiti dece: Deca iz “Ribnikara” se danas…

Da li je 15 dana do kraja školske godine bitnije od psihičkog zdravlja i dobrobiti dece: Deca iz “Ribnikara” se danas…

Danas 22.05.2023
Povratak dece u Osnovnu školu “Vladislav Ribnikar” u kojoj je 3. maja ubijeno devet učenika i čuvar škole, intenzivirao je diskusiju oko toga da li je to u datoj situaciji najbolje rešenje. Prethodnih dana više stručnjaka je apelovalo na… »

Vesti dana »