Povezane vesti

Kako se postaje kompletni idiot: Tako što rušiš ili tako što ne rušiš kako treba

Kako se postaje kompletni idiot: Tako što rušiš ili tako što ne rušiš kako treba

N1 Info 24.04.2023
Noć u kojoj su maskirane osobe bespravno rušile objekte u Hercegovačkoj ulici u Beogradu, ni sedam godina kasnije nije rasvetljena. Kažnjen je jedino šef dežurne službe beogradske policije Goran Stamenković na pet meseci uslovno i to za nesavestan… »
Reakcije na Vučićevo priznanje za Savamalu: Tužilaštvo treba da pokrene istragu

Reakcije na Vučićevo priznanje za Savamalu: Tužilaštvo treba da pokrene istragu

Radio 021 24.04.2023
Aleksandar Vučić je samo potvrdio ono što smo znali - da rušenje u Savamali nije moglo da se dogodi bez njegovog odobrenja, kaže Ognjen Radonjić, profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu. Komentarišući reči predsednika Srbije da je on naredio… »
„Na redu je Tužilaštvo“: Ognjen Radonjić nakon priznanja predsednika Srbije da je naredio rušenje u Hercegovačkoj

„Na redu je Tužilaštvo“: Ognjen Radonjić nakon priznanja predsednika Srbije da je naredio rušenje u Hercegovačkoj

Danas 24.04.2023
Aleksandar Vučić je samo potvrdio ono što smo znali – da rušenje u Savamali nije moglo da se dogodi bez njegovog odobrenja, kaže za Danas Ognjen Radonjić, profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu. Komentarišući priznanje predsednika Srbije da… »
Ne davimo Beograd će tražiti od tužilaštva da Vučić odgovara zbog kršenja zakona u Savamali

Ne davimo Beograd će tražiti od tužilaštva da Vučić odgovara zbog kršenja zakona u Savamali

Beta 24.04.2023
Pokret Ne davimo Beograd je danas saopštio da će od tužilaštva zahtevati da predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, "odgovara za brutalno kršenje zakona" u slučaju rušenja u beogradskom kvartu Savamala, pošto je sam danas izjavio da je on odlučio… »
Ne davimo Beograd će tražiti od tužilaštva da Vučić odgovara zbog kršenja zakona u Savamali

Ne davimo Beograd će tražiti od tužilaštva da Vučić odgovara zbog kršenja zakona u Savamali

Novi magazin 24.04.2023
Pokret Ne davimo Beograd je danas saopštio da će od tužilaštva zahtevati da predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, "odgovara za brutalno kršenje zakona" u slučaju rušenja u beogradskom kvartu Savamala, pošto je sam danas izjavio da je on odlučio… »
Ne davimo Beograd će tražiti od tužilaštva da Vučić odgovara zbog kršenja zakona u Savamali

Ne davimo Beograd će tražiti od tužilaštva da Vučić odgovara zbog kršenja zakona u Savamali

Radio sto plus 24.04.2023
“Vučić je napokon priznao da je godinama lagao da ne zna ko je rušio u Savamali. Pravni tim Pokreta Ne davimo Beograd obratiće se tužilaštvu i zahtevati da on odgovara za ovo brutalno kršenje zakona”, najavio je jedan od lidera tog pokreta i… »
Vučić: Ja sam naredio da se ruši u Savamali

Vučić: Ja sam naredio da se ruši u Savamali

Glas Amerike 24.04.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić priznao je da je, u aprilu 2014. godine, tada kao premijer, naredio nelegalno rušenje objekata u naselju Savamala u Beogradu - gde se trenutno nalazi Beograd na vodi, prenosi FoNet. "Sa ponosom saopštavam -… »
Rodoljub Šabić: Tužilaštvo mora da pita Vučića za rušenje u Savamali

Rodoljub Šabić: Tužilaštvo mora da pita Vučića za rušenje u Savamali

Vreme 24.04.2023
Afera Predsednik Srbije rekao je da je on doneo odluku o rušenju objekta u Hrecegovačkoj ulici. "Mi se sada suočavamo sa jednom izjavom kojom on zapravo štiti ljude koji su najdirektnije odgovorni", kaže Šabić. Na dan kad su pre sedam godina… »
Vučić o Savamali: Ja sam doneo odluku da se ruše protivpravno izgrađene udžerice

Vučić o Savamali: Ja sam doneo odluku da se ruše protivpravno izgrađene udžerice

Insajder 24.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da nadležni pokušavaju da ustanove ili su ustanovili ko su "kompletni idioti" odgovorni za rušenje objekata u beogradskom kvartu Savamala pre sedam godina, ali da je ideja da se rušenje obavi tokom noći… »
FOTO Šta se danas nalazi na mestu bespravno porušenih objekata u Savamali

FOTO Šta se danas nalazi na mestu bespravno porušenih objekata u Savamali

N1 Info 24.04.2023
Na mestu gde su, na današnji dan pre sedam godina, u izbornoj noći porušeni objekti, danas se nalaze travnjak, parking i šetalište. Preko ulice, sa zadnje strane iseljenog hotela Bristol, je novo gradilište. Iako na prvi pogled ovaj deo grada danas… »
Zašto je Vučić sedam godina ćutao da je naredio rušenje u Savamali?

Zašto je Vučić sedam godina ćutao da je naredio rušenje u Savamali?

Danas 24.04.2023
Zašto se Vučić do sada skrivao da je naredio rušenje u Savamali? Zašto je toliko puta govorio da ne zna o čemu se radi, kako će pitati sagovornike? Tvrdio kako to sigurno nema veze sa SNS… – kaže za Danas Radomir Lazović iz Ne davimo Beograd… »
Vučić: Ponosno kažem, ja sam taj koji je doneo odluku da se gradi BG na vodi

Vučić: Ponosno kažem, ja sam taj koji je doneo odluku da se gradi BG na vodi

RTV 24.04.2023
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je ponosan što je on bio taj koji je rekao da se počne sa izgradnjom Beograda na vodi i da se poruše ''protivpravno podignute udžerice'' pomoću kojih su ''neki pravili ekstraprofit''… »
VIDEO Kako Vučić vidi rušenje u Savamali i ulogu „kompletnih idiota“ posle sedam godina

VIDEO Kako Vučić vidi rušenje u Savamali i ulogu „kompletnih idiota“ posle sedam godina

Nova 24.04.2023
"Sa ponosom vam saopštavam – ja sam bio čovek koji je doneo odluku da se gradi Beograd na vodi, da se ruše protivpravne udžerice u kojima su neki pravili ekstraprofit za sebe i u kojima su želeli da nastave da prave taj ekstraprofit, a da to bude… »
Mila Popović: Još nerešen slučaj Savamale

Mila Popović: Još nerešen slučaj Savamale

Danas 24.04.2023
Predsednica beogradskog Odbora Stranke slobode i pravde (SSP) Mila Popović saopštila je danas da je prošlo sedam godina od noći u kojoj je „vlast ukinula državu“ i omogućila rušenje u beogradskoj četvrti Savamala. „Pre sedam godina, u noći… »
Vučić: Ja sam odlučio da se ruše udžerice u Savamali

Vučić: Ja sam odlučio da se ruše udžerice u Savamali

Radio 021 24.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je on taj koji je doneo odluku da se gradi Beograd na vodi i da se ruše protivpravno izgrađene udžerice. Naveo je da su "kompletni idioti" oni koji ga nisu poslušali da je trebalo te "udžerice", koje… »
Vučić: Ja sam doneo odluku o rušenju u Savamali

Vučić: Ja sam doneo odluku o rušenju u Savamali

In medija 24.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je on doneo odluku o rušenju objekata u Savamali. Upitan o tome ko su kompletni idioti, kako ih je svojevremeno nazvao, koji su rušili u Savalami, odgovorio je da je on doneo odluku. – Sa ponosom vam… »
Vučić: Ja sam odlučio da se ruše udžerice u Savamali i gradi Beograd na vodi

Vučić: Ja sam odlučio da se ruše udžerice u Savamali i gradi Beograd na vodi

N1 Info 24.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je on taj koji je doneo odluku da se gradi Beograd na vodi i da se ruše protivpravno izgrađene udžerice, a da su "kompletni idioti" oni koji ga nisu poslušali da je trebalo te "udžerice" koje su bile… »
Rušenje u Hercegovačkoj: Tri stvari koje i dalje ne znamo o slučaju Savamala

Rušenje u Hercegovačkoj: Tri stvari koje i dalje ne znamo o slučaju Savamala

BBC News 24.04.2023
Pitanje „ko je rušio u Savamali" već skoro šest godina je bez odgovora, a pažnju na njega ponovo je bacilo svedočenje policajca Gorana Stamenkovića - čoveka koji je do sada jedini odgovarao zbog Hercegovačke. Tekst je apdejtovan 24. aprila 2023… »
Popović (SSP): Rušenjem u Savamali vlast ukinula državu, Beogradu potrebni izbori

Popović (SSP): Rušenjem u Savamali vlast ukinula državu, Beogradu potrebni izbori

Novi magazin 24.04.2023
Predsednica beogradskog odbora Stranke slobode i pravde (SSP) Mila Popović izjavila je danas povodom sedam godina od rušenja u beogradskoj četvrti Savamala da su Beogradu potrebni izbori na kojima bi se glasalo za uvođenja reda i pravnu državu ili za… »
Vučić: Ja sam odlučio da se ruše udžerice u Savamali i gradi Beograd na vodi

Vučić: Ja sam odlučio da se ruše udžerice u Savamali i gradi Beograd na vodi

Novi magazin 24.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je on taj koji je doneo odluku da se gradi Beograd na vodi i da se ruše protivpravno izgrađene udžerice, a da su "kompletni idioti" oni koji ga nisu poslušali da je trebalo te "udžerice" koje su bile… »
Ko je rušio Savamalu: Pitanje bez odgovora koji svi znaju

Ko je rušio Savamalu: Pitanje bez odgovora koji svi znaju

Vreme 24.04.2023
Afera Sedam godina je prošlo od kako je tridesetak maskiranih ljudi sa "fantomkama" na glavama u izbornoj noći porušilo objekte u Hercegovačkojo ulici. Do sada je osuđena samo jedna osoba i to na uslovnu kaznu. Ko je i po čijem nalogu rušio… »
Rušenje u Hercegovačkoj: Tri stvari koje i dalje ne znamo o slučaju Savamala

Rušenje u Hercegovačkoj: Tri stvari koje i dalje ne znamo o slučaju Savamala

Danas 24.04.2023
Tekst je apdejtovan 24. aprila 2023. Svež asfalt novog parkinga, šareni panoi sa oznakom Beograda na vodi i čisti trotoari Hercegovačke ulice u Beogradu ne nagoveštavaju da su dešavanja iz izborne noći 2016. godine na ovom mestu predmet istrage… »
Vučić: Ja sam doneo odluku o rušenju u Savamali

Vučić: Ja sam doneo odluku o rušenju u Savamali

Danas 24.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je on doneo odluku o rušenju objekata u Savamali. Upitan o tome ko su kompletni idioti, kako ih je svojevremeno nazvao, koji su rušili u Savalami, odgovorio je da je on doneo odluku. – Sa ponosom vam… »
Ne davimo Beograd: Insistiramo da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u Savamali (VIDEO)

Ne davimo Beograd: Insistiramo da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u Savamali (VIDEO)

Beta 24.04.2023
Pokret Ne davimo Beograd saopštio je danas, na sedmu godišnjicu rušenja u Hercegovačkoj ulici, da će nastaviti da insistiraju da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u toj beogradskoj ulici, i da se napravi program sanacije. Šef poslaničke… »
Ne davimo Beograd: Insistiramo da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u Savamali

Ne davimo Beograd: Insistiramo da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u Savamali

Danas 24.04.2023
Pokret Ne davimo Beograd saopštio je danas, na sedmu godišnjicu rušenja u Hercegovačkoj ulici, da će nastaviti da insistiraju da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u toj beogradskoj ulici, i da se napravi program sanacije. Šef poslaničke… »
DS: Pravda neće mimoići kompletne idiote iz Savamale

DS: Pravda neće mimoići kompletne idiote iz Savamale

Danas 24.04.2023
Demokratska stranka je povodom sedam godina od rušenja u Savamali saopštila da pravda neće mimoići kompletne idiote. Kako se podseća u saopštenju, u izbornoj noći 24. aprila 2016. u Beogradu grupa kriminalaca maskiranih fantomkama, koje je po… »
Ne davimo Beograd: Insistiramo da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u Savamali

Ne davimo Beograd: Insistiramo da se utvrde istina i odgovornost za rušenja u Savamali

Radio sto plus 24.04.2023
Šef poslaničke grupe Radomir Lazović kazao je novinarima u Skupštini Srbije da je ta poslanička grupa odmah nakon ulaska u parlament pokrenula pravne procese i zatražila formiranje Anketnog odbora kako bi se utvrdile sve činjenice oko nelegalnog… »
Šta se desilo sa “kompletnim idiotima”: Sedam godina od rušenja u Savamali

Šta se desilo sa “kompletnim idiotima”: Sedam godina od rušenja u Savamali

Novi magazin 24.04.2023
Slučaj bespravnog rušenja nekoliko objekata u Hercegovačkoj ulici u beogradskom kvartu Savamala, ni posle punih sedam godina nije do kraja rasvetljen. Podsetimo, privatni objekti u Savamali srušeni su u noći neposredno nakon parlamentarnih i lokalnih… »
Šta se desilo sa “kompletnim idiotima”: Sedam godina od rušenja u Savamali

Šta se desilo sa “kompletnim idiotima”: Sedam godina od rušenja u Savamali

N1 Info 24.04.2023
Slučaj bespravnog rušenja nekoliko objekata u Hercegovačkoj ulici u beogradskom kvartu Savamala, ni posle punih sedam godina nije do kraja rasvetljen. Podsetimo, privatni objekti u Savamali srušeni su u noći neposredno nakon parlamentarnih i lokalnih… »
Sedam godina od kako je "kompletni idiot" srušio objekte u Savamali: Slučaj bez epiloga

Sedam godina od kako je "kompletni idiot" srušio objekte u Savamali: Slučaj bez epiloga

Radio 021 24.04.2023
Slučaj bespravnog rušenja nekoliko objekata u Hercegovačkoj ulici u beogradskom kvartu Savamala ni posle punih sedam godina nije do kraja rasvetljen. Kako podseća N1, privatni objekti u Savamali srušeni su u noći neposredno nakon parlamentarnih i… »

Vesti dana »