Povezane vesti

Sjever Kosova: Mirno, ali napeto nakon postavljanja novih barikada

Sjever Kosova: Mirno, ali napeto nakon postavljanja novih barikada

Al Jazeera 27.12.2022
Srbi sa sjevera Kosova 18. dan blokiraju saobraćajnice, a u Sjevernoj Mitrovici su postavljene dvije nove barikade. Zahtijevaju puštanje uhapšenih bivših policajaca i povlačenje specijalnih snaga kosovske policije. Vijeće sigurnosti Kosova poručilo… »
Kurti: Ako Kfor ne ukloni barikade, mi ćemo

Kurti: Ako Kfor ne ukloni barikade, mi ćemo

Beta 27.12.2022
Kosovski premijer Aljbin Kurti izjavio je da će policija pod kontrolom Prištine ukloniti barikade koje su postavili Srbi na severu Kosova ako to ne uradi misija Kfor, predvođena NATO-om. "Ako ih ne ukloni Kfor, mi ćemo. To ne može trajati mesecima… »
Kurti: Ako Kfor ne ukloni barikade, mi ćemo

Kurti: Ako Kfor ne ukloni barikade, mi ćemo

Insajder 27.12.2022
Kosovski premijer Aljbin Kurti izjavio je da će policija pod kontrolom Prištine ukloniti barikade koje su postavili Srbi na severu Kosova ako to ne uradi misija Kfor, predvođena NATO-om. „Ako ih ne ukloni Kfor, mi ćemo. To ne može trajati mesecima… »
Nove barikade na Kosovu, borbena pripravnost u Srbiji

Nove barikade na Kosovu, borbena pripravnost u Srbiji

Al Jazeera 27.12.2022
Na sjeveru Kosova postavljene su dvije nove barikade, jedna u multietničkom naselju Bošnjačka mahala u Sjevernoj Mitrovici, a druga na magistralnoj cesti koja spaja jug Mitrovice sa opštinom Zvečan, saopštila je Policija Kosova. Već 18 dana na… »
“Ludilo režimskih medija u Srbiji”: Kako regionalni mediji izveštavaju o Vučićevoj odluci da podigne borbenu gotovost?

“Ludilo režimskih medija u Srbiji”: Kako regionalni mediji izveštavaju o Vučićevoj odluci da podigne borbenu gotovost?

Danas 27.12.2022
O napetoj situaciji na Kosovu i odluci Beograda, odnosno predsednika Srbbije Aleksandra Vučića da podigne borbenu gotovost na najviši nivo, izveštavaju svi regionalni mediji. Oslobođenje pod naslovom “Ludilo režimskih medija u Srbiji / “Vučić… »
Kurti: Na barikadama imitiraju Dražu, ako KFOR neće da ih ukloni – mi ćemo

Kurti: Na barikadama imitiraju Dražu, ako KFOR neće da ih ukloni – mi ćemo

N1 Info 27.12.2022
„Ovo su barikade ljudi u tamnim uniformama, ljudi koji su ćelavi, sa bradama, imitiraju Dražu Mihailovića. Wagner barikade. Imaju puške i postavljaju barikade ne da ne bi prošla vozila, nego da se brani taj uniformisani i naoružani čovek koji bi… »

Vesti dana »