Povezane vesti

Zelenski: Kažu nam da će napad biti 16. februara; Rusija pripremila odgovor Americi na 10 strana

Zelenski: Kažu nam da će napad biti 16. februara; Rusija pripremila odgovor Americi na 10 strana

RTS 14.02.2022
Moskva je pripremila dokument na deset strana koji predstavlja reakciju na odgovor SAD i NATO-a na njene zahteve za bezbednosne garancije. Predsednik Ukrajine je rekao da je čuo da će sreda biti dan napada. Ministri finansija G7 upozorili su Moskvu na… »
Novo pojačanje: Osam američkih lovaca F-15 stiglo u Poljsku

Novo pojačanje: Osam američkih lovaca F-15 stiglo u Poljsku

Kurir 14.02.2022
Osam lovaca F-15 ratnog vazduhoplovstva SAD je poslao u Poljsku, piše BBC. "Više američkih F-15 sletelo je danas u bazu u Lasku", napisao je poljski ministar odbrane Mariusz Blaszczak. Kolejne amerykańskie myśliwce F15 wylądowały dziś w bazie w… »
Lavrov Putinu rekao da je SAD dao konkretne prijedloge za smanjenje vojnog rizika

Lavrov Putinu rekao da je SAD dao konkretne prijedloge za smanjenje vojnog rizika

Al Jazeera 14.02.2022
Ruski šef diplomacije Sergej Lavrov rekao je predsjedniku Putinu da bi trebao nastaviti diplomatske aktivnosti kako bi Rusija dobila sigurnosne garancije Zapada. Dok i dalje rastu napetosti u vezi s Ukrajinom, Lavrov je rekao da su Sjedinjene Američke… »
Lavrov predložio Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom

Lavrov predložio Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom

Nova 14.02.2022
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov predložio je danas predsedniku Vladimiru Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom o ruskim bezbednosnim zahtevima u vreme visokih tenzija oko Ukrajine. Na početku sastanka sa Putinom, Lavrov je sugerisao da… »
Amerika znatno pojačala svoje prisustvo u Poljskoj: Još osam lovaca F-15 sletelo u bazu Lask

Amerika znatno pojačala svoje prisustvo u Poljskoj: Još osam lovaca F-15 sletelo u bazu Lask

Večernje novosti 14.02.2022
Foto: EPA -Više američkih lovaca F-15 sletelo je danas u bazu u Lask. Još osam američkih ratnih aviona pridružiće se onima koji su prošle nedelje sleteli u Poljsku, napisao je Mariuš Blaščak na svom Tviter nalogu, prenosi Rojters. BONUS VIDEO -… »
"Sergeju Viktoroviču, ima li šanse za: Diplomatiju?" Putin i Lavrov razgovarali o ukrajinskoj krizi: "Nisam zadovoljan"

"Sergeju Viktoroviču, ima li šanse za: Diplomatiju?" Putin i Lavrov razgovarali o ukrajinskoj krizi: "Nisam zadovoljan"

Blic 14.02.2022
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov predložio je u ponedeljak predsedniku Vladimiru Putinu da Moskva nastavi diplomatskim putem u svojim naporima da iznudi bezbednosne garancije od Zapada, dok tenzije rastu oko Ukrajine. On je rekao da vidi… »
Lavrov: Nisu iskorišćene sve prilike za dijalog

Lavrov: Nisu iskorišćene sve prilike za dijalog

Vesti online 14.02.2022
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov smatra da se ukrajinska kriza može rešiti diplomatskim sredstvima i predlaže predsedniku Vladimiru Putinu da Moskva tim putem nastavi u nastojanju da dobije bezbednosne garancije od Zapada. Lavrov je rekao… »
Lavrov predložio Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom: Još je mnogo mogućnosti

Lavrov predložio Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom: Još je mnogo mogućnosti

N1 Info 14.02.2022
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov predložio je predsedniku Vladimiru Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom o ruskim bezbednosnim zahtevima u vreme visokih tenzija oko Ukrajine. Na početku sastanka sa Putinom, Lavrov je sugerisao da Moskva… »
Lavrov predložio Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom

Lavrov predložio Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom

Danas 14.02.2022
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov predložio je danas predsedniku Vladimiru Putinu da nastavi pregovore sa Zapadom o ruskim bezbednosnim zahtevima u vreme visokih tenzija oko Ukrajine. Na početku sastanka sa Putinom, Lavrov je sugerisao da… »
Sergej lavrov izvestio Putina Odgovor Rusije na SAD i NATO zahteve ima 10 strana! Razgovore sa Zapadom treba nastaviti

Sergej lavrov izvestio Putina Odgovor Rusije na SAD i NATO zahteve ima 10 strana! Razgovore sa Zapadom treba nastaviti

Kurir 14.02.2022
Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se danas najpre sa ruskim šefom diplomatije Sergejom Lavrovim, a za kasnije je najavljen susret i sa ruskim ministrom odbrane Sergejom Šojguom. Pretpostavlja se da će lider Rusije objaviti odgovor Moskve na… »
Putinova jedinstvena Rusija traži: Formalno priznati Donjeck i Lugansk kao nezavisne države!

Putinova jedinstvena Rusija traži: Formalno priznati Donjeck i Lugansk kao nezavisne države!

Kurir 14.02.2022
Poslanici vladajuće Jedinstvene Rusije podneli su nacrt rezolucije kojom pozivaju Ministarstvo spoljnih poslova da se izjasni o mogućnosti priznavanja nezavisnosti samoproglašenih Narodnih republika Donjecka i Luganska. Predlog će danas popodne… »
Kremlj: "Značajno bi pomoglo ako Kijev odustane od pridruživanja NATO-u"

Kremlj: "Značajno bi pomoglo ako Kijev odustane od pridruživanja NATO-u"

Blic 14.02.2022
Zvanični Kremlj saopštio je danas da izjave ukrajinskog izaslanika u Londonu ne vidi kao signal zvanične promene stava Ukrajine o ambiciji da se pridruži NATO-u, ali da bi, ako Kijev odustane od te namere, to značajno pomoglo u rešavanju… »
Duma: Poslanici traže priznavanje dva regiona Ukrajine koji traže samostalnost

Duma: Poslanici traže priznavanje dva regiona Ukrajine koji traže samostalnost

RTV 14.02.2022
MOSKVA - Ruska Duma trebalo bi kasnije danas da raspravlja o predlogu poslanika vladajuće partije Jedinstvena Rusija o priznavanju nezavisnosti otcepljenim regionima na istoku Ukrajine. Poslanici su, naime, kako se navodi u bazi podataka donjeg doma… »
Lukašenko: Čujte, meni to nikada nije trebalo, ne treba mi ni sada

Lukašenko: Čujte, meni to nikada nije trebalo, ne treba mi ni sada

Politika 14.02.2022
MINSK – Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko ocenio je kao glupost tvrdnje da je spreman da napadne Ukrajinu. „Čujte, meni to nikada nije trebalo, ne treba mi ni sada. Ali ono što vlasti Ukrajine rade protiv Belorusije, je van pameti”, rekao… »
Zapad će poludeti od besa! Lukašenko poručio: "Putin i ja ćemo doneti odluku, ovo je naša teritorija!"

Zapad će poludeti od besa! Lukašenko poručio: "Putin i ja ćemo doneti odluku, ovo je naša teritorija!"

Pravda 14.02.2022
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko ocenio je kao glupost tvrdnje da je spreman da napadne Ukrajinu. - Čujte, meni to nikada nije trebalo, ne treba mi ni sada. Ali ono što vlasti Ukrajine rade protiv Belorusije je van pameti - rekao je Lukašenko… »

Vesti dana »