Povezane vesti

Proslava 30 godina od Barija: Sećanje nam snagu daje FOTO

Proslava 30 godina od Barija: Sećanje nam snagu daje FOTO

Nova 29.05.2021
Na stadionu Rajko Mitić je organizovano obeležavanje godišnjice od osvajannja Kupa evropskih šampiona koji je i do dan danas ostao najveći uspeh klupsog sporta na ovim prostorima. U prostorijama kluba su se skupili neki od članova legendarne… »
Pančev: Pričao sam Bergkampu „Zvezda igra fudbal, Inter ne“

Pančev: Pričao sam Bergkampu „Zvezda igra fudbal, Inter ne“

Nova 29.05.2021
Crvena zvezda i njene legende su obeležili 30 godina od titule prvaka Evrope u Bariju, a Darko Pančev bio je jedan od zaslužnih na terenu za trijumf nad Olimpikom iz Marseja i ostalim rivalima crveno-belih. Došao je u Zvezdu iz Vardara kao mlad… »
Priče iz Barija: Baklja Biniću, najgora odela i ludi mesar

Priče iz Barija: Baklja Biniću, najgora odela i ludi mesar

Nova 29.05.2021
Crveno slovo za sve zvezdaše je taj 29. maj 1991. godine, Bari im je sveto mesto, a oni koji su imali sreću da dožive titulu evropskog prvaka na stadionu "Sveti Nikola" sa posebnim emocijama uvek pričaju o finalu koje proslavlja 30. rođendan. Oni… »
Zvezdina najdraža godišnjica - Bari kao inspiracija

Zvezdina najdraža godišnjica - Bari kao inspiracija

Sportske.net 29.05.2021
Tim povodom održan je koktel gde su brojne legende kluba evocirale uspomene na uspeh Zvezdine generacije iz 1991. godine. Crveno-bele je tada kao kapiten predvodio golman Stevan Stojanović. "Možemo o mnogo toga da pričamo, o tome kako je stvaran tim… »
Stojanović: Ljupko nas pitao „hoćete lep fudbal, ili trofej“

Stojanović: Ljupko nas pitao „hoćete lep fudbal, ili trofej“

Nova 29.05.2021
Bio je kapiten u ekipi sa toliko majstora fudbala, da sa ove distance deluje jedino pravično da golman nosi tu traku. Govorio je u sebi „drži taj ušati trofej, ne puštaj“, dok ga 30 godina kasnije Srbi gledaju samo u rukama igrača Bajerna… »
Tada se nebo otvorilo: Crvena zvezda obeležila trideset godina od evropske titule! (video)

Tada se nebo otvorilo: Crvena zvezda obeležila trideset godina od evropske titule! (video)

Hot sport 29.05.2021
Prošlo je tačno 30 godina od kada je Crvena zvezda svoje ime upisala u istoriju evropskog fudbala, od kada je pokorila Evropu i dala svima povod za bezgraničnu radost. Tim povodom je održan koktel gde su brojne legende kluba evocirale uspomene na… »
Zvezda obeležila tri decenije od Barija: Sećanje nam snagu daje

Zvezda obeležila tri decenije od Barija: Sećanje nam snagu daje

Mozzart sport 29.05.2021
Prikazan i dokumentarac na zapadnoj tribini Marakane. Nije bilo tako glamurozno kao pre pet leta kada je u Sava Centru prikazan sjajan film poznatog reditelja Juga Radivojevića o odrastanju igrača jednog velikog tima, ali je Crvena zvezda obeležila tri… »
Stojković: Nisam bio gubitnik u Bariju

Stojković: Nisam bio gubitnik u Bariju

Sportski žurnal 29.05.2021
Na današnji dan fudbaleri Crvene zvezde su pokorili Evropu i podigli pehar Kupa evropskih šampiona. "Ovo je lep datum za Crvenu zvezdu i srpski fudbal. Verovatno se više nikada neće ponoviti ovakav jedan rezultat. Ja sam bio sa suprotne strane, ali se… »
Zvezda slavi dan kada je postala velikan: Emocije, aplauzi i jasna poruka - pokorite opet Evropu! (video)

Zvezda slavi dan kada je postala velikan: Emocije, aplauzi i jasna poruka - pokorite opet Evropu! (video)

Mondo 29.05.2021
Crvena zvezda je proslavila svoj najradnosniji dan, dan kada se popela na vrh Evrope! Crvena zvezda je proslavila svoj najradnosniji dan, dan kada se popela na vrh Evrope! Na današnji dan pre tačno 30 godina Crvena zvezda je napravila najveći uspeh… »
Zvezdina emotivna proslava: Da se nebo opet otvori...

Zvezdina emotivna proslava: Da se nebo opet otvori...

Sportski žurnal 29.05.2021
Trener šampiona iz Barija LJupko Petrović poslao je pozdravnu video poruku iz Vijetnama. Emotivnom proslavom, u prisustvu brojnih legendi, fudbalski klub Crvena zvezda obeležio je danas tri decenije od istorijske titule prvaka Evrope osvojene u Bariju… »
‘Sećanje nam snagu daje’: Pre tačno tri decenije Zvezda se popela na ‘krov’ Evrope, a na Marakani je osvanuo…

‘Sećanje nam snagu daje’: Pre tačno tri decenije Zvezda se popela na ‘krov’ Evrope, a na Marakani je osvanuo…

Hot sport 29.05.2021
Na današnji dan pre tri decenije fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su istorijski uspeh. Naime, 29. maja 1991. godine ekipa predvođena Ljupkom Petrovićem popela se na krov Evrope, nakon što je u finalu tadašnjeg Kupa Šampiona pobedila Olimpik iz… »
Crvena Zvezda proslavila 30 godina od najvećeg uspeha: Dan kada je Evropa upoznala crveno-bele

Crvena Zvezda proslavila 30 godina od najvećeg uspeha: Dan kada je Evropa upoznala crveno-bele

Večernje novosti 29.05.2021
FOTO: M. Vukadinović U prostorijama kluba na stadionu "Rajko Mitić" crveno-beli su obeležili ovaj važan dan, dan kada je Zvezda osvojila Kup evropskih šampiona. Ovom događaju su prisustvovali pojedini igrači čuvene generacije - Stevan Dika… »
"Hoćete da igramo lepo ili da podignete pehar?" Crvena zvezda je pre tačno 30 godina postala šampion Evrope, taktika u…

"Hoćete da igramo lepo ili da podignete pehar?" Crvena zvezda je pre tačno 30 godina postala šampion Evrope, taktika u…

Sportal blic 29.05.2021
Danas je dan za ponos svih zvezdaša, svih onih kojima su crveno-bele boje u srcu od samog rođena - na današnji dan je postala šampiona Evrope! Veliki jubilej - 30 godina od najvećeg uspeha u svojoj istoriji, kada je Zvezda u finalu Kupa šampiona tog… »
Šampioni opet na okupu

Šampioni opet na okupu

Danas 29.05.2021
Crvena zvezda i TC Galerija organizuju gledanje meča iz Barija 1991. godine, specijalni gosti osvajači evropske titule Ne prođe godina a da fudbalski klub Crvena zvezda i njeni navijači 29. maja ne evociraju uspomene na taj datum iz 1991, kada su… »
Zvezda je postala šampion Evrope pre 30 godina: Piksi se priseća finala i objašnjava zašto on nije šutirao penal!

Zvezda je postala šampion Evrope pre 30 godina: Piksi se priseća finala i objašnjava zašto on nije šutirao penal!

Hot sport 29.05.2021
Nije bio u dobrim odnosima sa trenerom. Pre tačno 30 godina, Crvena zvezda je ostvarila najveći uspeh u istoriji kluba. Osvojen je Kup evropskih Šampiona pobedom nad Marsejom u finalu i to nakon penala. Povodom ovog jubileja, finala se prisetio i… »
Povreda 1991, sankcije 1992, ali prvak Evrope i sveta - to ne može niko da mi uzme

Povreda 1991, sankcije 1992, ali prvak Evrope i sveta - to ne može niko da mi uzme

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
30 Godina od zvezdinog barija - mitovi i prava istina: Pi**nje u pehar, kofer para za nameštaljku i Piksijevo ne!

30 Godina od zvezdinog barija - mitovi i prava istina: Pi**nje u pehar, kofer para za nameštaljku i Piksijevo ne!

Mondo 29.05.2021
Na današnji dan Crvena zvezda je pokorila Evropu i podigla pehar Kupa evropskih šampiona, a u poslednjih 30 godina prepričavalo se mnogo anegdota koje nisu sasvim tačne. Šta su legende, a šta je istina? Na današnji dan Crvena zvezda je pokorila… »
„Crvena zvezda je šampion Evrope! Darko, Darko, Darko…“

„Crvena zvezda je šampion Evrope! Darko, Darko, Darko…“

Nova 29.05.2021
Na današnji dan pre tačno 30 godina, Crvena zvezda je postala šampion Evrope kao prvi i jedini klub iz Srbije kojem je to pošlo za rukom. Tog 29. maja 1991. godine fudbaleri Zvezde su u finalu Kupa šampiona savladali Olimpik iz Marselja rezultatom… »
Neki od nas iz Barija bili bi 10 puta bolji igrači u ovom modernom fudbalu

Neki od nas iz Barija bili bi 10 puta bolji igrači u ovom modernom fudbalu

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Oko tebe maslinjaci, a spremaš se za finale; snimak ne gledam, mnogo dosadna utakmica

Oko tebe maslinjaci, a spremaš se za finale; snimak ne gledam, mnogo dosadna utakmica

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Profesorka kaže da je vranjanski melos najbolji, a Vujadin Boškov da sam ja najbolji

Profesorka kaže da je vranjanski melos najbolji, a Vujadin Boškov da sam ja najbolji

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Zaslužili smo šestu Zvezdinu zvezdu, ko hoće da bude pojedinac, nek igra tenis

Zaslužili smo šestu Zvezdinu zvezdu, ko hoće da bude pojedinac, nek igra tenis

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Molili smo boga da Piksi ne počne...

Molili smo boga da Piksi ne počne...

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Dres iz finala još nisam oprao, ima i nekih tragova krvi na njemu...

Dres iz finala još nisam oprao, ima i nekih tragova krvi na njemu...

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Kažem ti tačan rezultat finala, al pehar je moj sedam dana... I onda je krenula ludnica

Kažem ti tačan rezultat finala, al pehar je moj sedam dana... I onda je krenula ludnica

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Trebalo je da šutiram posle Darka, molio sam se Bogu i mislio u sebi – samo završi, molim te

Trebalo je da šutiram posle Darka, molio sam se Bogu i mislio u sebi – samo završi, molim te

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Bila je jedna sveska i u njoj sve zapisano... Bio je zapisan i taj Amoros

Bila je jedna sveska i u njoj sve zapisano... Bio je zapisan i taj Amoros

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Sekuritatea, pasoš, pa jagnjeća brigada... Naljutio sam se na sistem

Sekuritatea, pasoš, pa jagnjeća brigada... Naljutio sam se na sistem

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Aj' sad Darko, nemoj da promašiš u bestraga, svi te gledaju...

Aj' sad Darko, nemoj da promašiš u bestraga, svi te gledaju...

Mozzart sport 29.05.2021
Na današnji dan, pre tačno tri decenije... Crvena zvezda je šampion Evrope! Crvena zvezda je pobednik Kupa evropskih šampiona! Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala! Darko, Darko, Darko... Kažu da nije dobro tekstove počinjati tuđim… »
Među nama: Zvezda evropsku titulu spremala u Francuskoj

Među nama: Zvezda evropsku titulu spremala u Francuskoj

Nova 29.05.2021
U subotu 29 maja se navršavaju tri decenije od najvećeg uspeha srpskog klupskog sporta, kada je Crvena zvezda postala šampion Evrope pobedom u finalu tadašnjeg Kupa evropskih šampiona protiv Olimpika iz Marseja. Crveno-beli su tako postali jedini tim… »

Vesti dana »