Povezane vesti

Da li je niži izborni prag prihvatljiv za EU

Da li je niži izborni prag prihvatljiv za EU

Politika 14.01.2020
Vladimir Bilčik izjavio je da se, zakonski, cenzus može smanjiti: „Ipak, svaka nova politička inicijativa koja menja pravila pred izbore otvara pitanje pravičnosti izbornog procesa”. Zaintrigiran sam ovom pričom o snižavanju izbornog praga u… »
Evroparlamentarci upozoravaju Vučića zbog smanjenja cenzusa

Evroparlamentarci upozoravaju Vučića zbog smanjenja cenzusa

Slobodna Evropa 14.01.2020
"Ja sam uvek zainteresovan za svaku reč Tanje Fajon. Naročito ako se tiču prava srpskog naroda u Sloveniji", reči su kojima je predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao na poruku predsednice Odbora za stabilizaciju i pridruživanje Srbije i EU… »
Vučić: Svi su saglasni sa spuštanjem cenzusa, ništa od bojkota

Vučić: Svi su saglasni sa spuštanjem cenzusa, ništa od bojkota

RTS 14.01.2020
Svi u Srbiji su saglasni da treba sniziti izborni cenzus i zbog tog predloga srećni su svi osim ljudi u SNS-u, rekao je predsednik Aleksandar Vučić. Vučić je rekao da nikakva posebna argumentacija koja "brani" spuštanje cenzusa nije potrebna… »
Vučić: Nije pogažen Ustav ako smanjujemo cenzus, nije dozvoljeno da ga povećamo

Vučić: Nije pogažen Ustav ako smanjujemo cenzus, nije dozvoljeno da ga povećamo

Beta 14.01.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, reagujući na zabrinutost evroposlanice Tanje Fajon zbog mogućnosti smanjenja cenzusa u Srbiji pred izbore, da se nada da će se ona kao "istaknuti borac za ljudska prava" izboriti da Srbi u njenoj… »
Predsednik: Ništa od bojkota, niži cenzus jedina šansa da Đilas i Jeremić uđu u parlament

Predsednik: Ništa od bojkota, niži cenzus jedina šansa da Đilas i Jeremić uđu u parlament

Večernje novosti 14.01.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da pažljivo prati svaku reč koju izgovori Tanja Fajon i da očekuje da će da se izbori za to da Srbi postanu nacionalna manjina u Sloveniji. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da… »
Vučić: Nije pogažen Ustav, cenzus sme da se smanjuje, ne sme da se povećava

Vučić: Nije pogažen Ustav, cenzus sme da se smanjuje, ne sme da se povećava

N1 Info 14.01.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, reagujući na zabrinutost evroposlanice Tanje Fajon zbog mogućnosti smanjenja cenzusa u Srbiji pred izbore, da se nada da će se ona kao "istaknuti borac za ljudska prava" izboriti da Srbi u njenoj rodnoj… »
Svi se tome raduju, Vučić o spuštanju cenzusa: To ne ide na ruku samo SNS! Opoziciji je jasno da od bojkota nema ništa

Svi se tome raduju, Vučić o spuštanju cenzusa: To ne ide na ruku samo SNS! Opoziciji je jasno da od bojkota nema ništa

Kurir 14.01.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da se svi raduju spuštanju izbornog cenzusa na tri odsto, a da to ne ide na ruku Srpskoj naprednoj stranci, pa će morati da ih ubedi da to prihvate. Predsednik je rekao da je on mislio da je dijalog… »
"Očekujem da se Fajon izbori da Srbi postanu manjina u Sloveniji"

"Očekujem da se Fajon izbori da Srbi postanu manjina u Sloveniji"

RTV 14.01.2020
OBRENOVAC - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da cenzus nije dozvoljeno povećavati u izbornoj godini i otežavati političkim protivnicima, ali nije problem smanjivanje cenzusa. "Ne znam što su se svi u Srbiji uzbudili zbog cenzusa… »
"Raduju se oni, sine": Vučić: Normalno je da cenzus smanjujete, a ne da ga povećavate

"Raduju se oni, sine": Vučić: Normalno je da cenzus smanjujete, a ne da ga povećavate

Blic 14.01.2020
Uvek sam zainteresovan za svaku reč Tanje Fajon, naročito ako se tiče prava srpskog naroda u Sloveniji, i naročito ako se potrudi u tome da postanu nacionalna manjina, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić. On je ovako odgovorio na pitanje o… »
Bilčik: Snižavanje cenzusa dovodi u pitanje pravičnost izbornog procesa

Bilčik: Snižavanje cenzusa dovodi u pitanje pravičnost izbornog procesa

Slobodna Evropa 14.01.2020
Snižavanje izbornog cenzusa je zakonski moguće, ali svaka inicijativa koja menja pravila pred izbore dovodi u pitanje pravičnost izbornog procesa, naveo je Vladimir Bilčik, izvestilac Evropskog parlamenta (EP) za Srbiju i član delegacije EP u… »
Joksimović: Spuštanje cenzusa radi jačanja demokratije i pluralizma

Joksimović: Spuštanje cenzusa radi jačanja demokratije i pluralizma

RTV 14.01.2020
BEOGRAD - Ministar za evropske integracije Jadranka Joksimović poručila je danas da se čudi "tolikom oprezu" i da je iznenađuje komentar na inicijativu o smanjenju izbornog cenzusa sa pet na tri odsto izvestioca EP za Srbiju Vladimira Bilčika, koji… »
Fajon: Iznenađena sam i zabrinuta spuštanjem cenzusa

Fajon: Iznenađena sam i zabrinuta spuštanjem cenzusa

Danas 14.01.2020
Iznenađena sam i zabrinuta idejom o snižavanju izbornog praga sa pet na tri odsto, izjavila je za Blic predsednica Odbora za stabilizaciju i pridruživanje Srbije i Evropske unije (EU) i poslanica Evropskog parlamenta Tanja Fajon. Nisam videla da je… »
Fajon i Bilčik: Snižavanje cenzusa nije bila tema dijaloga, opasna taktika

Fajon i Bilčik: Snižavanje cenzusa nije bila tema dijaloga, opasna taktika

N1 Info 14.01.2020
Tanja Fajon i Vladimir Bilčik, članovi delegacije Evropskog parlamenta u međustranačkom dijalogu u Skupštini Srbije, rekli su za beogradske medije da snižavanje cenzusa sa pet da tri odsto nije bilo tema dijaloga. Fajon je kazala da su promene… »
Fajon zabrinuta idejom o spuštanju cenzusa u Srbiji

Fajon zabrinuta idejom o spuštanju cenzusa u Srbiji

Al Jazeera 14.01.2020
Radikalne promjene izbornih pravila blizu izbora su veoma opasna taktika, tvrdi predsedavajuća Delegacije Evropskog parlamenta za Srbiju. Predsjedavajuća Delegacije Evropskog parlamenta za Srbiju Tanja Fajon je iznenađena i zabrinuta idejom o smanjenju… »

Vesti dana »