Preokret za pamćenje čudesnog Kecmanovića! Srbin spasao dve meč lopte pa srušio Amerikanca za osminu finala Australijan opena!

Kurir 20.01.2024
Preokret za pamćenje čudesnog Kecmanovića! Srbin spasao dve meč lopte pa srušio Amerikanca za osminu finala Australijan…

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je u trećem kolu posle preokreta savladao Amerikanca Tomija Pola.

Posle pet setova i četiri sata žestoke borbe Kecmanović je slavio rezultatom 6:4, 3:6, 2:6, 7:6 (7), 6:0. Miša je dobro otvorio meč, poveo sa 1:0 u setovima, međutim, Pol osvaja naredna dva seta i stiže do preokreta. Imao je Amerikanac sjajnu priliku da završi posao u taj-brejku četvrtog seta, ali je propustio dve meč lopte. Srbin je vezao tri poena, osvojio set i stigao do izjednačenja. To je potpuno slomilo Pola, koji je potpuno izgubio fokus u odlučujućem petom