Ajntraht ubedljiv protiv Bajerna, Union Berlin bolji od Menhengladbaha

Politika 09.12.2023

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su danas u Frankfurtu minhenski Bajern sa ubedljivih 5:1, u utakmici 14. kola nemačke Bundeslige.Ajntraht je pitanje pobednika na ovom meču praktično reš posle prvog poluvremena pošto su mrežu Bajerna redom pogađali Omar Marmuš u 12, Erik Ebimbe u 31. i Hugo Larson u 36. minutu.

Bajern je u finiš prvog poluvremena, u 44. minutu, smanjio na 3:1 pogotkom Džošue Kimiha, ali je domaći tim ubedljivu pobedu potvrdio u nastavku preko Ebimbea u 50. i Ansgara Knaufa u 60. minutu. Ajntraht sada na svom kontu ima 21 bod i sedmi je na tabeli nemačkog šampionata. Bajern, koji je doživeo prvi poraz ove sezone u Bundesligi, i dalje je drugi na tabeli sa 32 boda, tri manje od prvoplasiranog Bajer Leverkuzena. Fudbaleri Union Berlina su na svom terenu