Đoković posle velike borbe eliminisao Đerea

Beta 20.04.2022

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Srbije opena, pošto je danas posle velike borbe i preokreta pobedio sunarodnika Lasla Đerea sa 2:6, 7:6, 7:6.Meč prvog i 50. tenisera sveta trajao je gotovo tri i po sata.

Đoković će u u četvrtfinalu igrati protiv Miomira Kecmanovića koji je ranije danas pobedio Australijanca Džona Milmana.

Đere je sjajno počeo meč i već u prvom gemu je oduzeo servis Đokoviću, a bolju igru u prvom setu potvrdio je novim brejkom u osmom gemu.

Najbolji teniser sveta je zaigrao bolje u drugom setu, ali je Đere ponovo prvi stigao do brejka i poveo sa 4:3.

Đoković je u narednom gemu odgovorio na isti način i izjednačio, da bi u 12. gemu propustio tri set lopte, pa je taj deo igre rešen u taj-brejku. Prvi teniser sveta je dobio taj-brejk sa 8:6, iskorisivši tek šestu set loptu.

Teniseri su na početku odlučujućeg seta razmenili po brejk, potom su propustili nekoliko brejk prilika, pa je o pobedniku meča odlučivao taj-brejk koji je na kraju pripao Đokoviću sa 7:4.