Lajović od ivice ambisa do prve pobede u Akapulku

RTV 22.02.2022  |  RTS

AKAPULKO - Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je startovao na ATP turniru u Akapulku, pošto je nakon velike borbe i maratona savladao Sebastijana Kordu. Lajović je bio na ivici ponora, ali je uspeo da preokrene i trijumfuje rezultatom 6:4, 4:6, 7:5.

Dušan je zabeležio pobedu nakon dva poraza i ona će mu mnogo značiti na planu samopouzdanja, ne samo što je izbacio 40. igrača sveta, već i zbog načina na koji je do iste došao. Srpski reprezentativac je dobio prvi set, a onda uspeo da se bolje snađe u festivalu brejkova, iako je Korda bio bliži plasmanu u narednu rundu. Mladi Amerikanac je uzvratio istom merom u drugom setu, a onda i imao ogromnu šansu u odlučujućem, kada je vodio 2:5. Servirao je za trijumf, ali